Polish Cup nadchodzi! Zapisy niebawem zostaną otwarte

Polish Cup nadchodzi! Zapisy niebawem zostaną otwarte

21.10.2021, 14:39:39

Czas na kolejną odsłonę Rainbow Six Polish Cup. Krajowy oddział Ubisoft poinformował, że w pierwszej połowie listopada ruszy cykl kwalifikacyjny do turnieju poprzedzającego kolejną odsłonę nadwiślańskich mistrzostw. 

Polish Cup zadebiutował w 2020 roku zimowymi rozgrywkami ubarwiającymi okres międzysezonowej przerwy. Na szczycie podium zobaczyliśmy wówczas NOX Esports – największych dominatorów w historii krajowej sceny, którzy kilka miesięcy wcześniej cieszyli się ze zdobycia tytułu mistrzów kraju. Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesięcy – puchar nie zniknie z esportowego kalendarza Rainbow Six: Siege.

Tak, jak informowaliśmy w kwietniu, Polish Cup stanie się swoistą ewolucją zimowego pucharu. Rozgrywki potrwają czternaście tygodni, o połowę dłużej niż inauguracyjna odsłona, a pulę nagród odpowiednio zwiększono. Tym razem dla najlepszych przygotowano 30 tysięcy złotych do podziału.

Za nami pełen emocji turniej Polish Masters 2021, a że życie nie lubi próżni, więc już szykujemy dla graczy kolejną okazję do esportowej rywalizacji – Polish Cup 2022 – mówi Tomek Korycki, współwłaściciel agencji Event Partners odpowiedzialnej za realizację oficjalnych turniejów Rainbow Six.

Rozgrywki rozpoczną się od kwalifikacyjnego cyklu złożonego z dwóch turniejów. Pierwszy z nich rozpocznie się 11 listopada i potrwa dwa dni. Drugi wystartuje pięć dni później. W każdych zmaganiach cztery najlepsze formacje zostaną uhonorowane biletami do Polish Cup. Organizatorzy nie przewidzieli więc bezpośrednich zaproszeń do głównego wydarzenia.

Najlepsza ósemka przystąpi następnie do walki w formacie ligowym, który podzielony został na czternaście kolejek. Te zwieńczą trzydniowe finały. Całość rozegra się w Internecie. Zmagania transmitowane będą na oficjalnym kanale twitch.tv/rainbow6pl.

Szczegółowe informacje dotyczące Rainbow Six Polish Cup oraz Regulamin rozgrywek będą dostępne na stronie r6polishcup.pl. Zapisy do pierwszego turnieju kwalifikacyjnego ruszą 4 listopada 2021 roku.

Fot. Ubisoft Polska

Tagi:
Polish Cup Ubisoft Polska
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze