POLIN odchodzi z Arcane Wave i kończy esportową karierę

POLIN odchodzi z Arcane Wave i kończy esportową karierę

02.01.2021, 10:47:21

Nie zobaczymy już Pauli „POLIN” Wasilewicz podczas oficjalnego meczu Counter-Strike: Global Offensive. Zawodniczka nie przedłużyła kontraktu z Arcane Wave, oficjalnie kończąc karierę esportową.

W ostatni dzień grudnia POLIN wygasła umowa wiążąca ją z Arcane Wave. Choć miała możliwość przedłużenia kontraktu, postanowiła tego nie robić. Koniec 2020 roku stał się bowiem zapalnikiem do odwieszenia myszki na kołek. Wasilewicz oficjalnie zakończyła karierę esportową.

Jak tłumaczy zawodniczka – powodem podjęcia decyzji nie są indywidualne czy drużynowe wyniki. Istotny okazał się brak czasu na to, by rozwijać się w innych obszarach życia – a przede wszystkim w pracy poza esportem. O podobnym rozwiązaniu formacja dyskutowała już od jakiegoś czasu, a reszta reprezentantek Arcane Wave była na ruch ten przygotowana.

Miałam najlepszy zespół na świecie, miałam wypłatę, miałam wszystko, o czym reszta dziewczyn w Polsce może pomarzyć. Jednak przychodzi taki moment, w którym priorytety się diametralnie zmieniają. Zaczęło mi brakować czasu, nie mogłam się w pełni rozwijać w wyuczonym zawodzieczytamy w oficjalnym oświadczeniu Wasilewicz.

Pomimo to, że zawsze byłam na treningach, obejrzałam ogromną liczbę dem i meczów, grałam masę DM-a to wyłącznie moi bliscy widzieli, jak bardzo było mi w pewnym momencie trudno spiąć to czasowo i być w pełni skupionym na grze – kontynuuje POLIN.

Wasilewicz związana jest z CS-em od ponad dekady. Przez lata tworzyła przy tym drużynę okupującą szczyt kobiecej sceny w Polsce. To ona w 2017 roku razem z Angeliką „Angieee” Kumorkiewicz stanęła na czele Unity Female – najbardziej stabilnego z żeńskich składów nad Wisłą. Zespół został wreszcie zakontraktowany przez AVEZ Esport, wpisując się w trend wspierania damskich sekcji w 2019 roku. Przed ESL Sprite Mistrzostwami Kobiet dziewczyny trafiły z kolei do Arcane Wave.

W gablocie POLIN widzimy m.in. złote medale przywiezione z ESL Sprite Mistrzostw Kobiet, Mistrzostw Kobiet w E-Sporcie w Białce Tatrzańskiej czy SUPER GIRLS E-SPORT w Siemianowicach Śląskich. Wasilewicz uplasowała się ponadto na najniższym stopniu podium międzynarodowego eLadies Tournament w Poznaniu. Tylko w 2020 roku wraz z Arcane Wave wzięła ponadto udział w dwóch DreamHackach Showdown.

W lipcu 2019 roku w ramach cyklu „Kobiety w esporcie” przygotowaliśmy reportaż podsumowujący dotychczasową historię POLIN. Koniec kariery wydaje się idealnym momentem, by odświeżyć tę lekturę.

Fot. ESL Polska
Tagi:
Arcane Wave POLIN
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze