Czterech wspaniałych jeden krok od wielkiego finału Majora

Czterech wspaniałych jeden krok od wielkiego finału Majora

06.11.2021, 10:25:13

Czas wyłonić wielkim finalistów. Na drodze po trofeum PGL Majora w Sztokholmie pozostały już tylko cztery formacje. Choć bezsprzecznie każdą z nich nazwać możemy wybitną, dziesięciu graczy spakuje dziś swoje walizki i obejdzie się ze smakiem.

Potyczka nieoczywista

Niespodzianka? Całkiem niemała. Przed startem turnieju mało kto przewidywałby bowiem, że o pewne miejsce w najważniejszym meczu rozgrywek bezpośredni bój stoczą gracze G2 Esports i Heroic. A jednak! Międzynarodowa sekcja z Nikolą “NiKo” Kovačem na czele jak burza przeszła przez Fazę Nowych Legend, nie przegrywając żadnego meczu. W ćwierćfinale nie pozostawiła z kolei suchej nitki na gospodarzach i w bestialski sposób sprowadziła do parteru Ninjas in Pyjamas.

Heroic zapisało się z kolei na kartach historii awansem do majorowych play-offów na pierwszym Majorze w życiu organizacji. I to w wielkim stylu. Duńczycy najpierw musieli przeprawić się bowiem przez Fazę Nowych Pretendentów, ocierając się o koniec przygody z turniejem, a następnie pewnym krokiem przedostali się przez kolejny etap. W ćwierćfinale stoczyli natomiast najbardziej wyrównany z dotychczasowych pojedynków play-offowych, rywalizując z Virtus.pro na trzech mapach.

Przedwczesny finał

Przed nami pojedynek nieoczywistych bohaterów, który będzie jednak wyłącznie przystawką przed głównym daniem dzisiejszego dnia meczowego. Oto bowiem na etapie niesatysfakcjonującym żadnej ze wspomnianych formacji spotkają się dwie potęgi ze wschodu: Natus Vincere i Gambit Esports. I nie bez powodu spotkanie to namaszczone zostało już przedwczesnym półfinałem. 

Natus Vincere – lider światowego rankingu, który od lat nie może sięgnąć po najważniejsze trofeum na scenie. W składzie Oleksandr „s1mple” Kostyliev – głodny jak nigdy bohater i gracz potrzebujący triumfu na Majorze, aby przypieczętować tytuł najlepszego z najlepszych. W drugim narożniku natomiast jedna z niewielu ekip, która Na’Vi się nie boi i jest w stanie pobratymców zatrzymać. Czy Gambit Esports przeciwstawi się s1mple’owi i spółce, stawiając kolejny krok po drugie majorowe trofeum w historii?

Półfinały PGL Majora w Sztokholmie:

  • 16:30 – Heroic vs. G2 Esports – BO3
  • 20:00 – Natus Vincere vs. Gambit Esports – BO3

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fot. ESL / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze