Półfinałowy rywal Jankosa? Być może. Rozpoczynamy play-offy Worlds 2020
League of Legends
Newsy

Półfinałowy rywal Jankosa? Być może. Rozpoczynamy play-offy Worlds 2020

15.10.2020, 10:28:39

7 – dokładnie tyle serii dzieli nas od wyłonienia tegorocznego mistrza świata w League of Legends. Dziś o pierwszy bilet do półfinału w koreańskich derbach powalczą DAMWON Gaming i DRX. Triumfator może być potencjalnym rywalem G2 Esports w kolejnej rundzie, ale szczęściu trzeba będzie pomóc.

Faworyt nieustannie rosnący w siłę

Przed inauguracją Worlds 2020 jako głównego faworyta do końcowego triumfu podawało się chińskie Top Esports. Następnie mieliśmy przerwę i dopiero drugie w szeregu ustawiało się DAMWON Gaming. Takie myślenie było podyktowane wieloma czynnikami i faktycznie miało sens, jednak wszystko zaczęło się odwracać wraz z inauguracją mistrzostw świata.

DAMWON Gaming rosło w siłę, dokładając do swojego dorobku coraz bardziej przekonujące zwycięstwo, podczas gdy Top Esports po swojej obecności na Rifcie pozostawiał szereg pytań i wątpliwości. Oczywiście obie strony zwyciężały większość pojedynków, jednak w to nie wątpił chyba nikt. Wnioski trzeba było wyciągać z niuansów, a większość z nich umykała reprezentantom gospodarzy.

Dlatego kilka chwil przed inauguracją fazy pucharowej Worlds 2020 trudno wskazać faworyta do końcowego triumfu. Większość osób nie wątpi w to, jak obsadzony będzie finał i szczerze mówiąc wytypowanie jego składu jest prostsze, niż zwycięzcy takiego starcia. Jasne jest tylko, że tytuł najpewniej nie wyruszy poza Azję.

Skazani na pożarcie, ale nie bez szans

DRX w fazie grupowej przegrało tylko dwukrotnie i w obu przypadkach autorami ich nieszczęścia byli reprezentanci Top Esports. Dla wielu może to wydawać się dziwne, ale ciężko zmierzyć rzeczywistą formę jakiejś kadry po pojedynkach z trzema przeciwnikami. Równie dobrze to chiński styl gry mógł Koreańczykom nie leżeć, a pokłady ich potencjały w praktyce są o wiele większe, niż to, na co wskazywały wcześniejsze spotkania.

I mimo że DRX w potyczce z DAMWON Gaming jest skazywane na pożarcie, my będziemy upierać się przy braku osądów przed poznaniem ostatecznego rezultatu. Derby LCK rządzą się swoimi prawami i wie o tym każdy. Poza tym DRX pokonało swojego dzisiejszego oponenta wiosną tego roku w fazie pucharowej regionalnej ligi, więc dlaczego miałoby nie udać się w tym przypadku? To będzie nierówna walka, ale żadna ze stron nie jest bez szans.

12:00 – DAMWON Gaming vs DRX (BO5)

Ten pojedynek, ale też wszystkie pozostałe starcia Worlds 2020 obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Yicun Liu / Riot Games)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze