Polacy na podbój Seulu. Narodowa Drużyna Esportu rozpoczyna mistrzostwa świata!

Polacy na podbój Seulu. Narodowa Drużyna Esportu rozpoczyna mistrzostwa świata!

11.12.2019, 17:27:00

Reprezentanci Narodowej Drużyny Esportowej już za kilkanaście godzin rozpoczną rywalizację podczas 11. Esportowych Mistrzostwach Świata IESF w Seulu. Polskich barw bronić będą Adrian “FRIZEN” Szydłowski i Michał “MisiekLFC” Petrus, którzy zagrają kolejno w turniejach Tekkena 7 i PES-a 2020. – Mam zamiar dać z siebie wszystko, bo wiem, że wtedy jestem w stanie wygrać z każdym – mówi nam FRIZEN.

Najbliższe dni będą stały nie tylko pod znakiem występów trzech polskich drużyn CS:GO na międzynarodowych turniejach, ale także pod znakiem wyjazdu reprezentantów NDE do Seulu. Gracze wyłonieni przez eliminacje walczyć będą o mistrzowskie medale, do czego przygotowywali się podczas specjalnych bootcampów w Katowice Gaming House.

W ostatnich tygodniach największym wydarzeniem związanym z przygotowaniami do wyjazdu był zdecydowanie bootcamp w Katowicach. Graliśmy razem ze znajomymi naprawdę dużo, co na pewno bardzo pomoże podczas moich walk w Korei. Poza tym starałem się grać w wolnym czasie, głownie wieczorami, z dobrymi graczami przez internet. Mam naprawdę dużo graczy w znajomych z czołówki europejskiej, więc poziom był wysoki – mówi FRIZEN.

Dobrze przepracowany okres przygotowawczy daje też nadzieje na sukcesy w Seulu. Cel jest jasny – dobre pokazanie się na scenie międzynarodowej. Sam Szydłowski przyznał, że kiedy daje z siebie wszystko, jest w stanie pokonać każdego. Jednak samo dotarcie na mistrzostwa świata jest dla niego już lekkim sukcesem. – Awans daje mi naprawdę dużą satysfakcję, szczególnie przez trudną drogę. W kwalifikacjach szedłem przez drabinkę przegranych, docierając docelowo do mojego kolegi z drużyny Why’a, który czekał w wielkim finale. Po długiej i trudnej grze udało mi się wygrać dwukrotnie 3:2 i zakwalifikować się na mistrzostwa – przyznaje.

Obaj Polacy dziś poznali swoich grupowych rywali. W PES-ie 2020 w naszej grupie znalazły się także Tajlandia, Tunezja, Filipiny i Macedonia Północna, zaś w Tekkenie 7 Tajwan, Azerbejdżan i Kostaryka. Walkę biało-czerwoni rozpoczną już jutro – o godz. 9:30 polskiego czasu czeka nas starcie z Tajwanem w Tekkenie, zaś o 13:30 z Filipinami w PES-ie.

Zwycięzców całych zmagań i zdobywców nagrod z puli wynoszacej 25 000 dolarów poznamy w sobotę. Transmisję będzie można śledzić między innymi pod tym adresem

Fot. Narodowa Drużyna Esportu

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze