Polacy żegnają się z Majorem. Faza Nowych Legend zbyt trudna dla ENCE i EG

Polacy żegnają się z Majorem. Faza Nowych Legend zbyt trudna dla ENCE i EG

31.10.2021, 23:46:42

Przyjemnie się to śledziło, jednak to by było na tyle. To koniec polskich podbojów na PGL Majorze w Sztokholmie. ENCE po fantastycznej Fazie Pretendentów w kolejnym etapie zmagań nie zdobyło żadnego zwycięstwa. Podobny los odnośnie zmagań w TOP16 spotkał Evil Geniuses.

EG zagrało jak nigdy, przegrało jak zazwyczaj

A to i tak zdecydowanie więcej niż w naszych najśmielszych oczekiwaniach. Po dwóch bezbarwnych występach od ekipy MICHA w meczu z Vitality nie spodziewaliśmy się absolutnie niczego. Otrzymaliśmy natomiast mnóstwo walki, często pomysł na grę i serce pozostawione na serwerze.

To wszystko przełożyło się nawet na jedną zwycięską mapę. Jak się później okazało – ostatnią autorstwa Evil Geniuses na tegorocznym Majorze. Jak w tym wszystkim wypadł MICHU? Polak zagrał solidne zawody. Pojedynek z Vitality zakończył z pozytywnym K/D – jako jedyny w swojej drużynie.

Dwie twarze ENCE

Jedna to ta z Fazy Pretendentów. Uśmiechnięta od ucha do ucha. Ale jak tu się nie uśmiechać, kiedy z klasą wygrywa się kolejne spotkania. I te słowa Snappiego – gramy słabo, stać nas na wiele więcej. Możnaby pomyśleć, że ENCE to faktycznie materiał na miarę czołowej ósemki tego Majora. I nagle nadchodzi Faza Nowych Legend. 

Tu oglądaliśmy zupełnie inną formację. Taką, w której brakowało pewności siebie już w pierwszej grze, a z każdą kolejną było jej coraz mniej. Być może czas ENCE jeszcze nadejdzie, jednak na te wyjątkowe chwile będziemy musieli poczekać co najmniej do kolejnego Majora.

Wyniki meczów Polaków:

  • Evil Geniuses 1:2 Vitality (16:14 Inferno, 5:16 Vertigo, 12:16 Dust2)
  • ENCE 0:2 MOUZ (6:16 Mirage, 10:16 Vertigo)

Harmonogram PGL Majora na dziś:

  • 11:00 – Entropiq vs FURIA
  • 11:00 – FaZe Clan vs Liquid
  • 14:45 – NIP vs Gambit
  • 14:45 – Astralis vs Vitality
  • 18:30 – Virtus.pro vs MOUZ
  • 18:30 – Heroic vs Copenhagen Flames

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fot. ENCE

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze