Polacy z niemal perfekcyjnym wynikiem. Kto awansuje do głównego turnieju EU Masters?

Polacy z niemal perfekcyjnym wynikiem. Kto awansuje do głównego turnieju EU Masters?

31.03.2021, 15:41:25

To był dzień pełen emocji na EU Masters, jednak najważniejsze jest to, że Polska wyszła z niego w najsilniejszej i przede wszystkim niemal najliczniejszej postaci. Po prostu –  o lepszy scenariusz praktycznie prosić nie mogliśmy. Teraz nadszedł jednak czas na bratobójcze serie, z których niektórzy wyjdą na tarczy.

Bezbłędne Illuminar

Liczyliśmy tylko na awans, bo tak naprawdę do szczęścia nie potrzebowaliśmy niczego innego. Illuminar postanowiło jednak sprawić nam miłą niespodziankę i w hicie na szczycie tabeli poczęstowało G2 Arctic swoimi najlepszymi zagraniami. A reszta spotkań? Reszta była czystą formalnością. Ta formalność pozwoliła Polakom wzbić się na szczyt grupowej tabeli, skąd mogli ze spokojem atakować Knockout Stage. 

Najlepszy scenariusz dla biało-czerwonych zobaczyliśmy także w grupie C, gdzie każda formacja posiadała w swoich szeregach co najmniej jednego reprezentanta. W najlepszym scenariuszu mogliśmy cieszyć się z awansu trzech rodaków do kolejnej fazy. I tak też się stało.

Na szczycie grupowego zestawienia po dogrywkowej bitwie zameldowało się Fnatic Rising prowadzone przez Pawła “delorda” Szablę. Wicemistrzowie tego wąskiego zestawienia poza rodzimym szkoleniowcem posiadali w składzie krajowego zawodnika – R4V3Na. I w takim oto sposób Vitality.Bee równie dołączyło do grona szczęśliwców w kolejnej fazie Play-Inów EU Masters.

Oklaskiwaliśmy także zespół Artura “Zwyroo” Trojana, który jednak uzyskał awans kosztem ekipy prowadzonej przez Adama “Eonisa” Biernackiego. To jednak jedyna rodzima nieobecność, bo w każdym innym przypadku Polacy zdobywali awans z grupy w najliczniejszym gronie.

Pary Knockout Stage EU Masters wyglądają następująco:

  • Fnatic Rising vs G2 Arctic
  • Illuminar Gaming vs Vitality.Bee
  • KVM Esports vs FC Schalke 04 Evolution
  • Z10 ESHARK vs Mkers

Spotkania o bezpośredni awans do głównego turnieju EU Masters odbędą się już w najbliższy czwartek.

Fot. instagram.com/szablapawel

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze