Polacy wkraczają do akcji. Czas na biało-czerwone rozstrzygnięcia w Spring Sweet Spring

Polacy wkraczają do akcji. Czas na biało-czerwone rozstrzygnięcia w Spring Sweet Spring

09.06.2021, 08:24:11

Czas na kontynuację regionalnego etapu trzeciego sezonu Spring Sweet Spring. Do akcji wreszcie wkraczają biało-czerwoni, aby w polskiej grupie powalczyć o dwa bilety do etapu szwajcarskiego.

Standardowo zawody z wiosennego cyklu rozpoczęły się od odcinka regionalnego, w którym zespoły podzielone są na osiem hermetycznych zbiorów. W Grupie E widzimy komplet polskich formacji: Anonymo Esports, HONORIS, MAD DOG’S PACT, a także Wisłę All in! Games Kraków.

Tylko dwie z powyższych sekcji zagrają w fazie szwajcarskiej, walcząc dalej o bilety do głównego odcinka wydarzenia. Aby do tego doprowadzić, muszą zgarnąć dwa zwycięstwa w bratobójczych pojedynkach. Już dziś o 9:00 odbędą się zresztą mecze inaugurujące grupę. Anonymo Esports stanie naprzeciw HONORIS, a Wisła All in! Games Kraków zmierzy się z MAD DOG’S PACT. O 12:00 nastąpi natomiast kontynuacja, po której poznamy pierwszą formację awansującą, a także zespół żegnający się ze zmaganiami.

Na papierze wszystko wydaje się jasne. Choć HONORIS ma na koncie tytuł ESL Mistrza Polski, a MAD DOG’S PACT zdobyło srebrne medale Polskiej Ligi Esportowej, to ich rywale są faworyzowani w meczach otwarcia. Zarówno Anonimowi, jak i Biała Gwiazda zdecydowanie lepiej radzą sobie bowiem w rozgrywkach międzynarodowych.

Harmonogram dzisiejszych pojedynków Polaków w Spring Sweet Spring:

  • 9:00 – Anonymo Esports vs. HONORIS – BO3
  • 9:00 – Wisła All in! Games Kraków vs. MAD DOG’S PACT – BO3
  • 12:00 – Mecz wygranych Grupy E – BO3
  • 12:00 – Mecz eliminacyjny Grupy E – BO3

Walka o awanse w pozostałych grupach jeszcze się nie skończyła. Przepustki do etapu szwajcarskiego zawodów otrzymali już jednak reprezentanci Tricked Esport (Grupa Międzynarodowa), Team Fiend (Grupa Bałkańska), HYENAS (Grupa Nordycka) i ALTERNATE aTTaX (Grupa Zachodnioeuropejska). Szansę na potencjalny sukces stracił natomiast duet Polaków z eClub Brugge: matty i n0tice.

Stawką w Spring Sweet Spring jest 40 tysięcy dolarów za pierwsze miejsce, awans na ciekawie zapowiadający się turniej LAN Sweet LAN, a także nagrody pieniężne przekazywane za poszczególne zwycięstwa. 

Do tej pory najbliżej mistrzostwa w sezonowym cyklu znajdowali się gracze x-kom AGO. Podczas drugiej edycji Snow Sweet Snow dotarli bowiem do wielkiego finału, aby ostatecznie uznać wyższość HAVU. To Finowie zgarnęli więc główną nagrodę. Wisła All in! Games Kraków dwa razy pojawiała się natomiast w ćwierćfinałach. 

Fot. SkillFactor / Patrycja Gawryszewska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze