Polacy w finale międzynarodowego turnieju. ENCE zagra z NIP o mistrzostwo IEM Fall

Polacy w finale międzynarodowego turnieju. ENCE zagra z NIP o mistrzostwo IEM Fall

10.10.2021, 11:11:47

To będzie naprawdę wyjątkowe widowisko. W ostatnich latach rzadko mieliśmy bowiem okazję śledzić poczynania Polaków w finałach najważniejszych wydarzeń. W zasadzie to nie rzadko, a wcale. Teraz niefortunna passa została przerwana i miejmy nadzieję, że zostanie przypieczętowana tytułem mistrzowskim. ENCE stanie oko w oko z NIP w wielkim finale IEM Fall.

Astralis tłem dla potężnego ENCE

Czy ktoś przewidział taki przebieg wczorajszego pojedynku? Tak, ENCE jest w wybitnej formie, ale dać ugrać Astralis raptem jedenaście rund? I to na dwóch mapach w sumie? Ekipa Pawła “Dychy” Dychy i Olka “hadesa” Miśkiewicza zagrała wprost koncertowo, a efektem było to wielkie zwycięstwo. Jedno z najpiękniejszych w historii tego składu.

Rywalizacja rozpoczęła się na terytorium, na które zdecydowała się postawić duńska formacja. Dlaczego? Zastanawiamy się do teraz. Astralis na Nuke’u wyglądało bowiem jak dziecko w piaskownicy. Skandynawska formacja nie przygotowała absolutnie niczego, co mogłoby zaskoczyć rywali. Dodatkowo defensywa ENCE współgrała idealnie. To musiało skończyć się pogromem.

Nie inaczej było po zmianie map. Skład biało-czerwonych postawił na Ancient. I co? I znów 12:3 po pierwszej części gry. Tym razem Astralis rozpoczął w defensywie, ale niczego to nie zmieniło. Duńczycy po zmianie stron uzbierali co prawda nieco więcej oczek niż w przypadku pierwszej bitwy, jednak finalnie i tak skończyło się na zaledwie siedmiu.

ENCE 2:0 Astralis (16:4 Nuke, 16:7 Ancient)

ENCE dosłownie zdemolowało Astralis i zapewniło sobie udział w wielkim finale IEM Fall. Skład co prawda nie walczy już o wyższe rozstawienie na Majorze, bowiem turniej ten na pewno rozpocznie od etapu “Challengers”. Do wygrania wciąż pozostaje jednak samo Intel Extreme Masters.

Dzisiejszym przeciwnikiem ENCE będzie zespół NIP. Szwedzko-duńska mieszanka rozprawiła się wczoraj z Teamem Vitality, czym podtrzymała swoją wyjątkową passę. Cóż, wielka szkoda, że teraz dobiegnie ona końca.

17:00 – ENCE vs NIP (BO5)

Wszystkie mecze IEM Fall wraz z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnym kanale ESL Polska, który znajdziecie w tym miejscu.

Fot. ENCE / NIP

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze