Polacy w ćwierćfinale EU Masters? Nie zaczęli grać, a już są tego pewni

Polacy w ćwierćfinale EU Masters? Nie zaczęli grać, a już są tego pewni

21.08.2020, 12:22:19

Za nami losowanie grup właściwej fazy tegorocznego EU Masters. Co możemy o nim powiedzieć? Słodko-gorzkie? W końcu Misfits Premier, Giants i 7more7 Pompa Team w tej samej grupie to gwarancja to najmniej jednego Polaka w play-offach, ale także skazanie na pożarcie którejś z tych ekip. A całej trójcy będą wtórować Grecy. Znamy takiego gościa, który z tego faktu nie byłby zadowolony.

Zemsta będzie słodka

Albo jej w ogóle nie będzie. A jeśli będzie, to czy zagoi wiosenne rany? W końcu jeśli K1ck Neosurf pokona w grupie LDLC OL, to i tak nie przysporzy to wystarczającej satysfakcji, aby zapomnieć o finale EU Masters z tego roku. No, chyba że Francuzi przez takie dwie porażki będą musieli przedwcześnie pożegnać się z turniejem. Wtedy byłoby to jakieś odkupienie win. YellOwStaR, szykuj się. A twoi fani niech nawet nie próbują zmieniać zdjęć profilowych. To nic nie da.

Żeby tylko chęć zrewanżowania się LDLC OL nie odtrąciła uwagi K1ck od pozostałych grupowych rywali. Bo ci również robią wrażenie. I może nie powinniśmy trząść portkami, bo nie wypada i nie można podbudowywać przeciwników, ale o awans będzie naprawdę trudno. No dobra – Morning Stars Polacy zjedzą na śniadanie. Ale Schalke 04 Evolution tanio skóry nie sprzeda. 

AGO ROGUE nie ma łatwiej

Bo ich grupa, mimo użycia seedingu – co dla organizatorów EU Masters nie jest tak oczywiste – wygląda przepotężnie. Ślepy los dorzucił im najsilniejszych przedstawicieli hiszpańskiej ligi z Movistar Riders, a także GamerLegion, który co prawda swoją przygodę z turniejem rozpoczął od fazy Play-In, ale nie zdziwimy się, jak zdominuje rywali i z czystym kontem zamelduje się w play-offach.

A SuppUp Esports? Lekceważyć nie wypada, ale w teorii mistrzowie EBL i ligowi pogromcy Raxxo powinni stać się dostarczycielem punktów. Komu je urwą, ten będzie mógł pluć sobie w brodę aż do wiosny. Albo i dłużej. Walka o promocję, podobnie jak w przypadku grupy K1ck, rozegra się pomiędzy trzema zespołami.

Ach ci Grecy

Jesteśmy w stanie wymienić co najmniej jedną osobę, która z wylosowania Greckiej ekipy w grupie nie byłaby zadowolona. A w jakich humorach już po zakończeniu rywalizacji będą Erdote, Agresivoo i reprezentanci 7more7 Pompa Teamu? Co najmniej jeden krajowy wojownik obejdzie się smakiem pucharowej walki.

I co najmniej jeden zawalczy o najwyższe trofeum. Z jednej strony trochę szkoda, że los eliminuje nam któregoś z biało-czerwonych. Z drugiej mamy chociaż tę pewność, że w fazie pucharowej będzie za kogo trzymać kciuki. Ale co do tego wątpliwości chyba nie było, w końcu mistrzowie i wicemistrzowie kraju nie mogą pozwolić sobie na żadną absencję. 

Na placu boju pozostało piętnastu Polaków. Nawet czternastu z nich możemy zobaczyć w play-offach. To byłaby niemal połowa stawki. Polska górą!

Tak prezentują się grupy na właściwy etap letniego EU Masters:

Zmagania grupowe ruszą już w najbliższy poniedziałek. To będzie kilka tygodnie niezapomnianej rywalizacji.

Fot. twitter.com/77xPT

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze