Polacy nadal bez awansu na IEM Bejing-Haidian. Illuminar przed trudnym wyzwaniem

Polacy nadal bez awansu na IEM Bejing-Haidian. Illuminar przed trudnym wyzwaniem

01.11.2020, 02:58:48

Słodko-gorzkie popołudnie przeżyli wczoraj rodzimi kibice Counter-Strike’a podczas zamkniętych kwalifikacji Intel Extreme Masters Bejing-Haidian. Pomimo dobrego początku w finale drabinki wygranych Sprout nie potrafiło uporać się z faworyzowanym Spirit, ale pozytywne wieści spłynęły z kolei z obozu Illuminar Gaming. Janusz „Snax” Pogorzelski i jego kompani rozprawili się z Nemigą i już dziś staną w szranki z duńskim North. 

Nie ulega wątpliwości, że starcie z formacją dowodzoną przez Mathiasa „MSLa” Lauridsena będzie dla odświeżonego składu Illuminar Gaming najważniejszym dotychczasowym sprawdzianem. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera zaprezentowali się z dobrej strony podczas potyczki z białoruską Nemigą, jednak tym razem rywal będzie z jeszcze wyższej półki.

North ma za sobą przyzwoitą kampanię w ramach DreamHack Open Fall. Co prawda skandynawskiej formacji nie udało się pokonać żadnego bardzo wysoko notowanego rywala, ale obraz gry był co najmniej obiecujący. Pierwszy ważny turniej z Jonasem „Lekr0” Olofssonem w składzie podopieczni Jimmego „Jumpiego” Berndtssona zakończyli na dziesiątej lokacie, a po drodze udało im się ugrać zwycięstwa ze Sprout, ENCE oraz GODSENT.

Illuminar Gaming bez cienia wątpliwości nie będzie faworytem niedzielnej potyczki z North. Niestety trzeba pogodzić się z faktem, że niewiele przemawia na korzyść Polaków, ale z drugiej strony już Nemiga miała być zaporą, którą trudno będzie przeskoczyć, a tymczasem niewiele brakowało, aby IHG triumfowało wynikiem 2:0. Napawać optymizmem może z pewnością wyborna dyspozycja Pawła „reatza” Jańczaka oraz zabójcza skuteczność Snaxa, który znów udowodnił, że w ostatnich tygodniach wraca na właściwe tory.

Ewentualne zwycięstwo z North przybliży Illuminar Gaming do rewanżu ze Sprout. Niemiecko-polski kolektyw z Michałem „snatchiem” Rudzkim i Pawłem „dychą” Dychą na czele zaliczył wczoraj zwycięstwo z K23 oraz porażkę w batalii przeciwko Spirit. Tym samym Nikolay „mir” Bityukov i jego koledzy z zespołu mogli się cieszyć z awansu do głównego turnieju, a my uzyskaliśmy pewność, że podczas IEM Bejing-Haidian nie zobaczymy kompletu biało-czerwonych.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach zamkniętych kwalifikacji IEM Bejing-Haidian:

  • 12:00 – North vs. Illuminar Gaming
  • 12:00 – K23 vs. Endpoint

Spotkanie Illuminar Gaming wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Łukasz Twardowski

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze