Polacy królami Monako. Misfits Premier lepsze od Karmine Corp

Polacy królami Monako. Misfits Premier lepsze od Karmine Corp

05.10.2021, 15:19:44

Niemalże w pełni polskie Misfits Premier zdobyło wczoraj tytuł Mistrza Francji w League of Legends. Paweł „Woolite” Pruski i jego kompani na LAN-owym finale LFL w Monako po zaciętej serii BO5 okazali się lepsi od mistrzów dwóch ostatnich edycji EU Masters, Karmine Corp. Podopieczni Aleksiego „Hiivy” Kaikkonena ograli ekipę Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego rezultatem 3:2. 

Jak już kończyć długi rok rywalizacji na wysokim europejskim poziomie, to tak jak niemalże w pełni biało-czerwone Misfits Premier. Tobiasz „Agresivoo” Ciba i jego kompani w 2021 roku odnotowali już kilka mniejszych sukcesów, jak chociażby triumf w letniej fazie pucharowej LFL czy zwycięstwo w ramach Lyon e-SPort 2021, jednak wczorajsza wygrana smakuje wyjątkowo. Skład złożony z czterech Polaków wygrał wszak mistrzostwo Francji.

Jakub „Jactroll” Skurzyński i jego kompani od początku roku uznawani byli za jednych z faworytów do wygrania całych rozgrywek, jednak pomimo zajęcia wysokiej lokaty w fazie zasadniczej wiosennego splitu LFL, w finale fazy pucharowej musieli uznać wyższość KC, które zbiło rodzimą ekipę 3:0. Rozczarowania nie udało się zmyć także na EU Masters, gdzie MSFP odpadło już na etapie ćwierćfinału, uznając wyższość akademii EXCEL.

Lato to już zupełnie inna historia. W lipcu Misfits Premier zatriumfowało podczas Lyon e-Sport 2021, gdzie w finale ograli 3:0 Solary, a miesiąc później dołożyli do tego rewanż na KCORP i zgarnięcie playoffów LFL. Wszystko wskazywało na to, że Paweł „Woolite” Pruski i jego koledzy ponownie zmierzą się z formacją Cinkrofa w finale European Masters, jednak biało-czerwona czwórka została wyrzucona za burtę przez podopiecznych Pawła „delorda” Szabli – Fnatic Rising.

W Monako celem było udowodnienie światu, że Karmine Corp może i wygrało dwukrotnie EU Masters, ale nad Sekwaną rządzi polski skład. Ostateczne starcie w ramach LFL dostarczyło groma emocji i po intensywnej, pięciomapowej serii ostatecznie górą okazała się ekipa Lucjana „Shlatana” Ahmada. MSFP za zwycięstwo zainkasowało dwadzieścia tysięcy dolarów.

Fot. Michał Konkol / Misfits Premier

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze