Pogchamp znika z Twitcha. Jankos i Patitek w wyścigu o nową twarz emotikona

Pogchamp znika z Twitcha. Jankos i Patitek w wyścigu o nową twarz emotikona

07.01.2021, 20:42:09

To koniec. PogChamp bezpowrotnie opuszcza świątynię Twitcha, jednak przyczyna jest konkretna. Właściciel twarzy widniejącej na kultowym emotikonie zachęcał bowiem wczoraj do dalszych ataków na amerykański Kapitol. Teraz streamingowy gigant szuka zastępstwa, aby użytkownicy czatu znów mogli jednym znakiem oddać milion emocji. Swoją kandydaturę zgłosiło także G2 Esports, a do walki stanęli Jankos czy Patitek.

– Zdecydowaliśmy się usunąć emotikon PogChamp z powodu ostatnich wpisów właściciela jej wizerunku, które zachęcały do dalszej przemocy po niedawnych wydarzeniach z Kapitolu. Chcemy, aby sentyment i użycie Pog trwało wiecznie – jego znaczenie jest znacznie większe niż sam obraz i zajęło swoje miejsce w kulturze Twitcha. Nie możemy jednak z czystym sumieniem nadal umożliwiać wykorzystywania klasycznego emotikona. Wraz ze społecznością będziemy pracować nad utworzeniem nowego, którego będzie można używać w najbardziej nakręconych momentachoświadczył Twitch na swoim profilu na Twitterze.

Kończy się pewien rozdział nie tylko w erze streamingowej, ale także esportowej, wszak wspomniany PogChamp był nieodzownym elementem każdej transmisji z wielkiego turnieju. Gdy społeczność żyła, a zawody zachwycały, na czacie pojawiał się wywoływany dziś jegomość. 

W teorii jest to jedynie zabieg symboliczny, w końcu użytkownicy BTTV wciąż mogą korzystać z przeróżnych wariacji PogChampa, które społeczność tworzyła przez ostatnie lata. Rdzennych użytkowników Twitcha boli jednak serduszko. To tak, jakby ktoś odebrał im pamiątkę z dawnych lat. Decyzję należy jednak zrozumieć i uszanować. Inaczej postąpić się nie dało.

***

Teraz zwolniło się jednak miejsce – skoro Twitch zapowiada stworzenie, społeczność postanowiła ułatwić im wybór i zalała sieć własnymi propozycjami. Jedne są zabawne, inne pomysłowe, a jeszcze inne zabawne, ale te wymienione poniżej są po prostu wyjątkowe.

Może Jankos lub Patitek?

Albo ten gość od DansGame?

Lub to. To jest po prostu arcydzieło.

Fot. G2 Esports

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze