Po trzech miesiącach Gambit strącone z tronu. Na’Vi nowym liderem światowego rankingu

Po trzech miesiącach Gambit strącone z tronu. Na’Vi nowym liderem światowego rankingu

20.07.2021, 10:51:22

Chciałoby się powiedzieć, że formalności stało się zadość. Po nieco ponad trzech miesiącach na szczycie światowego rankingu Gambit Esports zostało zepchnięte na drugą lokatę, za czym stoi naturalnie fenomenalna postawa Natus Vincere podczas Intel Extreme Masters Cologne. Oleksandr „s1mple” Kostyliev i jego kompani odzyskali tym samym status lidera, który utracili w kwietniu właśnie na rzecz formacji dowodzonej przez Vladislava „nafanego” Gorshkova.

Zgodnie z przewidywaniami triumf podczas Intel Extreme Masters w Kolonii pozwolił Natus Vincere odzyskać najwyższy stopień podium w światowym rankingu drużyn CS:GO. Tym samym Na’Vi zameldowało się na pierwszej lokacie prestiżowego zestawienia hltv.org po raz pierwszy od piątego kwietnia.

Co ciekawe wraz z awansem na pierwsze miejsce rankingu drużyn Na’Vi wysunęło się także na prowadzenie w zestawieniu drużyn z największymi zarobkami w 2021 roku. Czterysta tysięcy dolarów zgarniętych przez podopiecznych ukraińskiej organizacji pozwoliło im przebić próg okrągłego miliona i wyprzedzić Gambit Esports, które do tej pory dystansowało resztę stawki.

Spory awans odnotowało także Astralis, które poszybowało na czwartą lokatę, a także podopieczni Virtus.pro, którzy ponownie zameldowali się w pierwszej piątce zestawienia. Największy profit dotyczy jednak FaZe. Powrót na LAN-a pozwolił międzynarodowej ekipie na znaczący skok w rankingu. Finn „karrigan” Andersen i spółka wzbili się w górę aż o jedenaście oczek.

W pierwszej trzydziestce światowego zestawienia nadal mamy również kilka polskich akcentów. Spadek na szesnaste miejsce zanotowało OG Mateusza „mantuu” Wilczewskiego, a nieco niżej znajduje się EG z Michałem „MICHEM” Müllerem na czele. 24 lokata przypadła ENCE Olka „hadesa” Miśkiewicza i Pawła „Dychy” Dychy, a tuż nad kreską znajduje się x-kom AGO, które utrzymało 29 miejsce.

Fot. ESL / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze