Play-offy Ultraligi przeniesione do Internetu. Czekamy na decyzję w sprawie finału
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

Play-offy Ultraligi przeniesione do Internetu. Czekamy na decyzję w sprawie finału

13.03.2020, 18:25:00

Mogliśmy się tego spodziewać. Organizatorzy Ultraligi zareagowali na rosnące zagrożenie wirusem SARS-Cov-2, przenosząc lwią część meczów play-offów do sieci. Wszystkie spotkania poza wielkim finałem na pewno odbędą się przez Internet. Na ostateczną decyzję w sprawie pojedynku o puchar przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Rozprzestrzenianie się choroby COVID-19 postawiło cały świat w stan gotowości. W celu zminimalizowania ryzyka w Polsce zamknięto już szkoły i uczelnie wyższe, kina i teatry, muzea oraz biblioteki, a przedstawiciele rządu i specjaliści zalecili obywatelom pozostanie w domach. Ogłoszenie Frenzy było wyłącznie kwestią czasu.

Aktualnie wiemy, że wszystkie mecze Ultraligi od 17 do 31 marca rozegrane zostaną przez Internet. Wpisują się w nie ćwierćfinały, półfinały oraz mały finał. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze organizacja spotkania o złote medale. To, czy pojedynek mistrzowski odbędzie się w studiu Polsatu Games, zależy od rozwoju sytuacji w Polsce. Nie zmienił się natomiast harmonogram zmagań.

Decyzję podjęto w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, kibiców i współpracowników. Skonsultowano ją z zespołami rywalizującymi w zmaganiach, a także przedstawicielami Riot Games.

Pozostajemy w kontakcie z wszystkimi drużynami, które mają szansę na występ w ostatnim meczu sezonu. Decyzja o tym, czy wielki finał zostanie rozegrany w studiu, zostanie podjęta na podstawie sytuacji panującej w naszym kraju. Na tym etapie już wiemy, że w studiu nie pojawi się publiczność – mówi Marcin Kilar, dyrektor operacyjny w firmie Frenzy odpowiedzialnej za Ultraligę. 

Organizatorzy poinformowali ponadto, że wraz z firmą Riot Games i uczestnikami rozgrywek wezmą udział w kampanii społecznej pt. Czyste Ręce 2020.

Branża esportowa – tak samo zresztą jak sportowa, artystyczna czy rozrywkowa – naturalnie musiała dostosować się do niełatwych warunków. Kiedy więc odwoływano koncerty i zamykano piłkarskie stadiony, równolegle ograniczano też wstęp publiki do aren esportowych i zawieszano rozgrywki w League of Legends czy Counter-Strike’a: Global Offensive.

Organizatorzy europejskich zmagań w LoL-a zareagowali błyskawicznie. Najpierw zmieniono lokalizację finałów League of Legends European Championship z Budapesztu do berlińskiego studia, a następnie całkowicie zawieszono wiosenny split. Play-offy lig w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Chorwacji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, krajów bałtyckich i skandynawskich zostały natomiast przeniesione do Internetu. Ruch włodarzy Ultraligi nie wyróżnia się więc na tle wydarzeń z innych stron Starego Kontynentu.

W etapie pucharowym trzeciego sezonu polskich zmagań zobaczymy: AGO ROGUE, K1CK eSports Club, devils.one, piratesports, Illuminar Gaming oraz AVEZ Esport. Pierwszy ćwierćfinał zaplanowano na 17 marca. Do walki staną wówczas Ośmiornice oraz broniące mistrzowskiego tytułu Diabły. Stawką turnieju jest tytuł mistrza Polski oraz udział w European Masters.

Fot. Ultraliga / Paweł Bastrzyk

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze