Piłkarze na serwerze, Izak na komentatorce. Zapowiedziano pokazowy mecz w CS:GO na rzecz walki z koronawirusem
CS:GO
Newsy
Pozostałe

Piłkarze na serwerze, Izak na komentatorce. Zapowiedziano pokazowy mecz w CS:GO na rzecz walki z koronawirusem

24.03.2020, 16:29:21

Kolejne znane osobistości ze świata sportu angażują się w walkę z koronawirusem. Popularni polscy piłkarze pokroju Bartosza Kapustki, Mateusza Klicha czy Dawida Kownackiego wezmą udział w pokazowym meczu CS:GO. Za inicjatywą „Giniemy dla życia” stoi bramkarz Widzewa Łódź – Wojciech Pawłowski. Transmisja odbędzie się w piątek, a spotkanie skomentuje Piotr „Izak” Skowyrski. 

Drodzy. Kilka ważnych słów ode mnie. Może i jestem tylko piłkarzem, ale podobnie jak Wy wszyscy zastanawiam się, jak mógłbym pomóc w obecnej sytuacji. Niewiele właściwie potrafię, ale dwie rzeczy na pewno. Pierwsza to gra w piłkę, ale piłka tym razem do niczego nam się nie przyda. Druga to Counter Strike. Który ma tę zaletę, że można go uprawiać bez wychodzenia z domu. Dlatego zaprosiłem dziewięciu znanych polskich piłkarzy i razem przeprowadzimy pokazową rozgrywkę CS, pod nazwą GINIEMY DLA ŻYCIA – zapowiedział Pawłowski na swoim profilu na facebooku.

Oprócz Pawłowskiego na serwerze zameldują się tacy piłkarze jak Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Dawid Kownacki, Mateusz Klich, Krystian Bielik, Łukasz Zwoliński, Jakub Piotrowski, Paweł Bochniewicz i Mateusz Matras. Za komentarz będzie odpowiedzialny najpopularniejszy rodzimy caster CS:GO – Piotr „Izak” Skowyrski.

W trakcie transmisji zawodnicy będą licytować również koszulki piłkarskie i promować prowadzoną przez siebie zbiórkę pieniędzy. Cała zebrana kwota zostanie przekazana jednej z organizacji zajmujących się wspieraniem polskiej ochrony zdrowia. Dołączyć do zbiórki możecie w tym miejscu.

W tak trudnych czasach jak obecne, musimy się powstrzymać od krytyki i zrobić wszystko, by ułatwić życie tysiącom lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych i każdego, kto dba o to, byśmy mogli umierać jedynie wirtualnie – pisał Pawłowski.

pokazowy mecz piłkarzy

Jak nasi poczciwi kopacze poradzą sobie na Mirage’u i Duście2? Przekonajcie się sami już w piątek 27 marca od godziny 20:00.

Fot. 400mm.pl/ Piotr Kucza