Piłkarze charytatywnie w CS:GO. W akcji Neymar, Paquetá i inni Brazylijczycy
CS:GO
Newsy

Piłkarze charytatywnie w CS:GO. W akcji Neymar, Paquetá i inni Brazylijczycy

30.03.2020, 13:53:19

Szereg brazylijskich piłkarzy stawi się na serwerach Counter-Strike: Global Offensive. Za wirtualne karabiny po raz kolejny chwyci między innymi Neymar. Tym razem pokazowy mecz organizowany przez FURIĘ Esports ma pomóc w walce z wirusem SARS-CoV-2.

Inicjatywa Mix Furioso po raz czwarty motywuje brazylijskich sportowców do rywalizacji za pośrednictwem CS:GO. Niezmiennie na miejscu internetowego zdarzenia pojawi się najdroższy piłkarz w historii futbolu, zawodnik Paris Saint-Germain i reprezentacji Brazylii – Neymar.

Wychowanek Santos FC od lat eksponuje swoje zainteresowanie grami i esportem, nierzadko biorąc udział w podobnych inicjatywach. Neymar otwarcie przyznaje, że jest fanem FURII Esports, a w swoich mediach społecznosciowych regularnie chwali się efektownymi akcjami wykonanymi na mapach Counter-Strike.

W akcji zobaczymy ponadto Arthura Melo z FC Barcelony, Lucasa Paquetę reprezentującego AC Milan, Lucasa Limę – pomocnika brazylijskiego SE Palmeiras, a także niemal czterdziestoletniego Nenê, niegdyś biegającego w koszulkach AS Monaco, PSG czy West Hamu United, a dziś broniącego barw Fluminense FC. Stawkę dopełniają ponadto włodarze FURII Esports – Cristian Guedes i André Akkari.

Pokazowy mecz z udziałem latynoskich gwiazd transmitowany będzie za pośrednictwem kanału FURII Esports na Twitchu. Start relacji we wtorkowy wieczór zaplanowano na godzinę 22:00 czasu polskiego. Wszystkie datki zebrane podczas spotkania przeznaczone zostaną na profilaktykę i leczenie COVID-19.

W Polsce na czele podobnej akcji stanął Wojciech Pawłowski – bramkarz Widzewa Łódź.  – Może i jestem tylko piłkarzem, ale podobnie jak wszyscy zastanawiam się, jak mógłbym pomóc w obecnej sytuacji – napisał piłkarz na profilu w mediach społecznościowych. –  Niewiele właściwie potrafię, ale dwie rzeczy na pewno. Pierwsza to gra w piłkę, ale piłka tym razem do niczego nam się nie przyda. Druga to Counter-Strike, który ma tę zaletę, że można go uprawiać bez wychodzenia z domu – kontynuował.

Tak właśnie powstała akcja „Giniemy dla życia”, w której udział wzięło grono innych piłkarzy z Polski. Wśród zaproszonych sportowców zobaczyliśmy m.in. Bartosza Kapustkę, Karola Linetty, Dawida Kownackiego, Mateusza Klicha, Krystiana Bielika, Jakuba Piotrowskiego, Pawła Bochniewicza i Mateusza Matrasa. Całość swoim głosem uświetnił najbardziej popularny komentator esportowy w kraju – Piotr „Izak” Skowyrski.

W tak trudnych czasach jak obecne, musimy się powstrzymać od krytyki i zrobić wszystko, by ułatwić życie tysiącom lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych i każdego, kto dba o to, byśmy mogli umierać jedynie wirtualnie – pisał Pawłowski, który zachęcał do licytacji koszulek i innych gadżetów. Do tej pory – na samym tylko portalu Zrzutka.pl – Pawłowskiemu i spółce udało zebrać się ponad 20 tysięcy złotych.

Fot. 400mm.pl / PIOTR KUCZA