Pięć wniosków po pierwszych meczach kwalifikacji do cs_summit 6

Pięć wniosków po pierwszych meczach kwalifikacji do cs_summit 6

22.06.2020, 18:13:10

Rozważaliśmy, dyskutowaliśmy, wyliczaliśmy, ale takiego scenariusza za cholerę się nie spodziewaliśmy. PACT jako jedyna polska drużyna przebrnął przez pierwszy etap zamkniętych kwalifikacji do cs_summit 6 i już za chwilę przystąpi do meczu o awans na główny turniej.

PACT lubi w dreszczowce

Prowadzisz 14:4 i jesteś o krok od awansu do finałowej rundy zamkniętych kwalifikacji cs_summit 6. Co może pójść nie tak? W zasadzie nic. Gracze PACT nie są jednak samolubni i postanowili dostarczyć kibicom lekki (albo i nie taki lekki) dreszczyk emocji. Siedem porażek z rzędu uruchomiło na Twitchowym czacie niejednego eksperta, jednak Polacy w porę zamknęli im twarze. 

I wygrali. Teraz jeszcze jedno takie zwycięstwo i zawodnicy PACT dołączą do grona największych Polaków – Małysza, Pudzianowskiego, Kubicy, Pukiego Style’a i Testovirona. W galerii sław.

Klątwa zamkniętych kwalifikacji nie odpuszcza AVEZ na krok

To przecież na AVEZ Esport przede wszystkim liczyliśmy. Jeżeli twierdzicie inaczej, to opcje są dwie:

  1. Okłamujecie samych siebie.
  2. Jesteście fanatykami PACTU i nad łóżkiem trzymacie plakat minise’a.

Jednak to fanatycy dziś triumfowali i plakat Jeziaka całować będą do rana, natomiast lwia część fanów śledząca poczynania Ośmiornic poczuła zawód. Wrogowie nie zeskoczyli z najwyższej półki, jednak wydaje się, że w przypadku AVEZ może to nie mieć większego znaczenia. Nieważne czy z MOLSIM, czy z byalim – walka w zamkniętych kwalifikacjach zupełnie im nie leży. Składy, które z łatwością odprawiliby z kwitkiem w otwartych etapach, w ostatecznej walce rosną w oczach Polaków do wielkości Na’Vi lub Astralis. 

Przyjemniej jest bez zobowiązań

Można powiedzieć na przykładzie dziesiątek miksów, które po zdobyciu upragnionego kontraktu gasły. Może w przypadku Bielińskiego w AVEZ za wcześnie na takie wnioski, ale zaryzykować nikt nam nie zabroni. Tym bardziej że cs_summit 6 będzie jedną z niewielu okazji do walki z najlepszymi drużynami z całej Europy w najbliższym czasie. A kto nie gra przeciwko najlepszym, ten nie dostosowuje się do ich poziomu. Nie rozwija się. A bez rozwoju będzie ciężko, bo ten, kto się nie rozwija, tak naprawdę kroczy w tył.

To nie Polacy napędzają niemiecką gospodarkę

I drużynę. Robią to rodowici Niemcy, co pokazała seria z OG. Polacy jednak solidnie ją wspierają. Tak wygląda też rozkład sił w Sprout. Czy to wystarczyło na pokonanie OG? Nie. Czy to pierwszy przesłanka, że w polsko-niemieckim składzie coś nie gra? Być może. Czy to dobry moment, aby wyciągać wnioski? Tak. A pierwszy jest taki, że komunikacja w Sprout leży. Nie da się jej jednak podnieść ot tak. Skąd to wiemy? Wystarczy spojrzeć na niezliczoną ilość niewyjaśnionych zachowań na serwerze. Serie głupich wychyleń. Miejmy nadzieję, że cała kadra znajdzie wkrótce sposób na rozwikłanie swoich problemów. 

mantuu to też Polak!!11one

Dlatego o nim piszemy. Napisalibyśmy też w przypadku przegranej, bo wiadomo – “Jeśli nie jesteś ze mną, kiedy jestem najgorszy, nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepszy.” Na ten najlepszy etap wciąż wiernie czekamy, w końcu druga runda kwalifikacji do jednego z turniejów eliminacyjnych Majora w Rio to żaden przebłysk. OG jest jednak na dobrej drodze. Teraz czas pomścić rodaków – mantuu, na c0ntact! Bo Endpoint grało po drugiej stronie drabinki.

Wyniki:

  • Actina PACT 2:0 MAD Lions (Inferno 16:13, Nuke 16:11)
  • AVEZ Esport 0:2 c0ntact (13:16 Inferno, 11:16 Nuke)
  • OG 2:1 Sprout (16:5 Train, 7:16 Mirage, 16:12 Nuke)

PACT czeka teraz na zwycięzcę meczu Dignitas kontra FATE. Triumfator najbliższe tygodnie spędzi na walce w cs_summit 6. Transmisję znajdziecie na kanale ESPORTNOW.

Fot. Actina PACT

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze