Major już na pewno w Sztokholmie. I to z publiką!

Major już na pewno w Sztokholmie. I to z publiką!

17.09.2021, 10:43:04

Nadchodzący PGL Major na pewno odbędzie się w Szwecji. Najlepsze drużyny Counter-Strike: Global Offensive zjadą do Sztokholmu. Organizatorzy dążyć będą do tego, żeby podczas play-offów zapełnić trybuny kibicami.

PGL oficjalnie ogłosiło, że nie dojdzie do zmiany lokalizacji zbliżającego się Majora. Jak pierwotnie planowano, ten odbędzie się w stolicy Szwecji – Sztokholmie.

Decyzja organizatorów zbiegła się z działaniami szwedzkiego rządu, który we wtorek zapowiedział znaczne złagodzenie pandemicznych obostrzeń w kraju. Przypomnijmy, że to z uwagi na środki bezpieczeństwa podejmowane przez tamtejsze władze Major w Skandynawii stanął pod znakiem zapytania. Dziś wiemy jednak, że od końca września imprezy halowe w Szwecji odbywać się będą bez ograniczeń.

Sprzedaż biletów na wydarzenie wystartuje 22 września. Ambicją organizatorów jest wypełnienie Avicii Areny w czasie play-offów do granic możliwości. Na trybunach hali, w której rozegra się Major, zmieści się 14 tysięcy kibiców.

Udział w pierwszym Majorze od zmagań StarLaddera zorganizowanych we wrześniu 2019 roku w Berlinie wezmą 24 drużyny. Te powalczą o nagrody z puli o łącznej wartości rekordowych dla CS:GO 2 milionów dolarów. 

Wciąż nie znamy listy uczestników, którą podyktują punkty z klasyfikacji RMR. Wiemy tylko, że Europa może liczyć na jedenastu przedstawicieli, Ameryka Północna i Wspólnota Niepodległych Państw – po pięciu, a Azja, Oceania i Ameryka Południowa wystawią po jednej formacji.

Niespodziewany zwrot akcji. Anonymo wciąż może zagrać na IEM Fall!

Jedynym składem z Polski, który wciąż posiada małą szansę udziału w nadchodzących mistrzostwach, jest Anonymo Esport. Biało-czerwoni mogą jeszcze uzyskać awans na Intel Extreme Masters Fall, a co za tym idzie powalczyć o punkty w majorowej klasyfikacji.

Datę startu Majora przeniesiono z kolei na 26 października. Pierwotnie turniej rozpocząć miał się trzy dni wcześniej. 

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze