PGL Major jednak nie w Sztokholmie? Dwa kraje zgłosiły chęć ugoszczenia mistrzostw

PGL Major jednak nie w Sztokholmie? Dwa kraje zgłosiły chęć ugoszczenia mistrzostw

20.07.2021, 16:10:03

PGL Major nie odbędzie się w Sztokholmie? To coraz bardziej prawdopodobne. Organizatorzy mistrzostw świata w Counter-Strike: Global Offensive zdradzili, że są w kontakcie z innymi miastami, które chętniej niż Szwedzi ugoszczą graczy i esportowych kibiców.

Przedstawiciele PGL odkrywają kulisy negocjacji z władzami Szwecji. Choć wciąż mają nadzieję na to, że gospodarzem najważniejszego turnieju CS:GO na świecie zostanie Sztokholm, nie wykluczają przeniesienia wydarzenia do innego kraju. Największą przeszkodą stały się pandemiczne przepisy sanitarne obowiązujące na terenie Szwecji.

W tej chwili prowadzimy bezpośrednie rozmowy ze szwedzkimi władzami i wspólnie pracujemy nad znalezieniem rozwiązania, aby nadal zorganizować PGL Majora w Sztokholmie. Aby miasto stało się sercem Counter-Strike’a jeszcze w tym roku, musimy trzymać się jednak początkowych warunków projektu. Chcemy sprowadzić do Szwecji wszystkich zakwalifikowanych graczy i zapewnić rozrywkę dużej liczbie widzów wewnątrz obiektu czytamy w oficjalnym oświadczeniu przedstawicieli PGL.

Obecne obowiązujące ograniczenia w Szwecji pozwalają na to, aby Avicii Arena, w której odbyć ma się PGL Major, przyjęła zaledwie 300 kibiców. Nie tego oczekiwali jednak organizatorzy, rezerwując halę widowiskową mogącą ugościć 16 tysięcy osób. Co prawda – w zależności od rozwoju pandemii – przepisy mogą poluzować się po 15 września, aczkolwiek wiąże się to z ogromną niewiadomą. Już raz – a było to przecież w Polsce u samego początku pandemii – ESL zostało zmuszone przez lokalne władze do zamknięcia przed kibicami bram Katowickiego Spodka

Major w Szwecji zagrożony? Władze PGL zabierają głos

Vlad Ispas, koordynator ds. kontaktu ze społecznością w PGL, zapewnia jednak, że organizatorzy przygotowali plan awaryjny. Firma jest w kontakcie z dwoma europejskimi krajami, które zagwarantowały niezbędne warunki i przeprowadzenie kluczowych procedur potrzebnych do zorganizowania Majora. Mowa oczywiście o sprowadzeniu na miejsce kompletu graczy, a także przygotowanie areny mogącej pomieścić tysiące widzów.

Niemniej jednak wciąż mamy nadzieję, że Szwecja, ojczyzna Counter-Strike’a , będzie gospodarzem kolejnego CS:GO MAJOR . Jeśli przedstawione warunki nie zostaną spełnione, wprowadzimy plan awaryjny w życie i przeniesiemy wydarzenie do innego kraju – zapewniają organizatorzy.

Przypomnijmy, że ze Szwecji wycofało się już Valve, które miało zorganizować w niej The International. Najważniejszy turniej mistrzowski w świecie Dota 2 ostatecznie odbędzie się w Rumunii.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze