Perkz, ZywOo, device i MATUMBAMAN wyróżnieni przez Forbesa. Esportowcy na liście 30 Under 30

08.04.2021, 18:44:39

Jak co roku prestiżowy magazyn Forbes opublikował listę 30 Under 30, czyli spis osób, które są wpływowymi postaciami we własnym środowisku lub branży i znacząco przyczyniły się do popularyzacji danego sektora na całym świecie. Esportowe akcenty w zestawieniu pojawiły się już rok temu, a tym razem zaszczytu dostąpiła trójka w postaci Luki „Perkza” Perkovića, Mathieu „ZywOo” Herbauta i Lasse Aukustiego „MATUMBAMANA” Urpalainena.

Ranking „30 Under 30” przygotowywany jest przez czasopismo Forbes nieprzerwanie od 2011 roku. Od pięciu lat dziennikarze nie skupiają się ponadto tylko na USA, publikując również listy wyliczające ludzi z Europy, Azji i Afryki. Zestawienie wyróżnia wpływowych wielu dziedzin, którzy nie ukończyli jeszcze trzydziestego trzeciego roku życia.

Rok temu amerykańska ekipa Forbesa w kategorii „Sports & Games” dla Europy doceniła pięciu esportowców. Obok graczy CS:GO: Olofa „olofmeistera” Kjajbera z FaZe Clanu i Nicolaia „device’a” Redtza, a także Niclasa „Pengu” Mouritzena – zawodnika G2 Esports na scenie Rainbow Six: Siege, zaszczytu dostąpił Marcin „Jankos” Jankowski. W gronie wyróżnionych znalazł się także Enrique „xPeke” Cedeño – niegdyś profesjonalny gracz League of Legends, a dziś założyciel i właściciel Origen.

Tym razem wśród esportowych laureatów znalazł się reprezentujący Team Vitality Mathieu „ZywOo” Herbaut, czyli najlepszy zawodnik CS:GO w 2020 roku, legenda europejskiego League of Legends – Luka „Perkz” Perković, a także kolega Michała „Nishy” Jankowskiego z Teamu Secret w Docie 2 – Lasse Aukusti „MATUMBAMAN” Urpalainen. W kategorii „Sports & Games” esportowym tytanom towarzyszą takie nazwiska jak Marcus Rashford, napastnik Manchesteru United.

Wyróżniony, podobnie jak rok temu, został Nicolar „device” Reedtz. Tym razem Duńczyk został spozycjonowany w kategorii ALL-STAR ALUMNI, czyli gronie osób, które po wyróżnieniu ich w 2020 roku spełniły oczekiwania redakcji Forbesa.

Pełną listę osób wyróżnionych w kategorii „Sports & Games” znajdziecie w tym miejscu.

Fot. David Lee / Riot Games

Tagi:
30 under 30 device Forbes Jankos MATUMBAMAN Perkz ZywOo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze