Perkz szuka wytchnienia. Chorwat poprosił G2 Esports o urlop

Perkz szuka wytchnienia. Chorwat poprosił G2 Esports o urlop

29.06.2020, 12:19:56

Luka „Perkz” Perković nie weźmie udziału w nadchodzącej kolejce LEC. Chorwat ze względu na rosnące napięcie i prywatne problemy poprosił bowiem o przerwę od gry na najwyższym poziomie. W zbliżających się meczach G2 Esports nie wystąpi więc w głównym składzie.

Informacje o zbliżającej się pauzie Perkz opublikował za pośrednictwem Twittera. – Mam ostatnio trochę trudności z radzeniem sobie ze stresem, więc robię przerwę od rywalizacji. Czuję się naprawdę, dając sobie chwilę wytchnienia, gdy jesteśmy na wysokim miejscu w tabeli. Wrócę do domu, żeby cieszyć się chorwackim wybrzeżem z mamą i bratem. Jestem naprawdę podekscytowany wakacjami – ogłosił Luka tuż po zwycięstwie z Fnatic.

Rosnące problemy ze stresem w gronie profesjonalnych esportowców stały się ostatnimi czasy tematem powracającym regularnie. Temat ten szczególnie głośno został podniesiony na scenie Counter-Strike: Global Offensive. Tylko w ostatnim czasie na zdrowotne urlopy udali się Andreas “Xyp9x” Højsleth i Lukas “gla1ve” Rossander z Astralis czy Olof „olofmeister” Kajbjer spod szyldu FaZe Clanu. Szereg innych graczy głośno wyraziła z kolei niezadowolenie wynikające ze zbyt napiętego grafiku turniejowego.

Perković spiera się jednak z sytuacją znacznie bardziej skomplikowaną. Tuż przed startem letniego splitu LEC zawodnik poinformował przecież o tym, że musiał pożegnać się ze swoim ojcem. Ten przegrał długą walkę z chorobą. – W tę niedzielę mój ojciec zmarł na raka. Wyruszam do domu, aby uczestniczyć w pogrzebie, ale powrócę do LEC.  To boli bardziej, niż mogłem sobie wyobrazić, ale wierzę, że wszystko ma swój cel. Spędzajcie czas z rodzicami, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będzie za późno – napisał wówczas za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mimo początkowej chęci udziału w rozgrywkach, zawodnik ustalił z zespołem, że uda się na tymczasowy wypoczynek. Decyzję ogłoszono tuż po triumfie nad Fnatic, a więc czwartej wygranej w splicie. G2 Esports, a więc aktualni wicemistrzowie świata i mistrzowie Europy, znajdują się dziś na trzecim miejscu w tabeli. Najniższy stopień podium dzielą jednak z Misfits Gaming, Origen i SK Gaming. Wyprzedzają ich natomiast MAD Lions i Rogue Esports Club.

Zespół bez Perkza przystąpi więc do pojedynków z Misfits Gaming i Excel Esports. Nie ogłoszono jeszcze zastępy obrońcy dolnej alei. Możemy spodziewać się jednak, że do gry wejdzie Kristoffer „P1noy” Pedersen. Duńczyk zasilił skład G2 Esports w styczniu bieżącego roku i tak, jak Perkz specjalizuje się w grze na bocie.

Fot. Riot Games / Michał Konkol
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze