Perkz i jego Cloud9 o być albo nie być na Worldsach

Perkz i jego Cloud9 o być albo nie być na Worldsach

09.10.2021, 11:51:06

Być albo nie być w głównym etapie Worlds 2021 – oto jest pytanie. Na odpowiedź czekają już tylko cztery drużyny. Wśród nich widzimy Cloud9 z Luką “Perkzem” Perkovićem, ale także koreańskie Hanhwa Life Esports, przedstawicieli regionu Oceanii z PEACE i Beyond Gaming z Tajwanu.

Awans z Play-Inów uzyskały już dwie formacje. Bez większego zaskoczenia pierwsze miejsce w Grupie A zajęli reprezentanci Chin z LNG Esports. Czwarta sekcja kultowego LPL nie ugięła się pod naporem żadnego rywala, ogrywając kolejno Hanwha Life Esports, PEACE, RED Canids oraz Infinity Esports. Koszyk B należał z kolei do japońskiego DetonatioN FocusMe, które mogło pochwalić się bliźniaczym bilansem do Cloud9 (3-1), aczkolwiek ograło amerykańską sekcję w dogrywce.

Wobec tego ekipa Perkza o potencjalny awans do fazy głównej mistrzostw świata musi jeszcze powalczyć. Aby dołączyć do najlepszych formacji świata, Cloud9 musi pokonać dziś PEACE, które stoczyło wczoraj niezwykle zacięty bój z brazylijskim RED Canids. Zwycięzca będzie kontynuować rajd po prestiżowy tytuł i najbardziej wyjątkowe trofeum w świecie League of Legends. Przegrany pozostanie z niczym, kończąc przygodę z Worldsami na etapie Play-Inów.

W podobnej sytuacji znajdują się też gracze Hanwha Life Esports oraz Beyond Gaming. I nie będzie wielkim odkryciem, że to Koreańczycy podejdą do dzisiejszego pojedynku z pozycji faworytów. 

Harmonogram meczów o awans do głównego etapu:

  • 13:00 – Hanwha Life Esports vs. Beyond Gaming – BO5
  • 18:00 – Cloud9 vs. PEACE – BO5

Czas rozpocząć ostatni dzień Play-Inów. Polska transmisja dostępna będzie na antenie Polsat Games w telewizji, a także na kanale YouTube.

Fot. Riot Games
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze