PDW wygrywa bieg po lepsze rozstawienie w play-offach Ultraligi

PDW wygrywa bieg po lepsze rozstawienie w play-offach Ultraligi

22.07.2021, 10:23:23

Bez wielkich fajerwerków zakończył się ostatni dzień sezonu zasadniczego Ultraligi. Mimo wszystko należało rozstrzygnąć bieg po trzecie miejsce. Bieg, który ostatecznie wygrali zawodnicy PDW.

Przed rozpoczęciem dnia meczowego właściwie wszystko było już przesądzone. Wiedzieliśmy przecież, że nikt i nic nie zrzuci AGO ROGUE ze szczytu tabeli. Wiadomym była też druga pozycja Teamu ESCA Gaming. A żeby tego było mało – devils.one, Gentlemen’s Gaming i Komil&Friends nie miały już szansy na awanse, dzieląc się utrzymaniem i biletami do barażów.

Istotna tajemnica była jedna – kto dołączy do Teamu ESCA Gaming i AGO ROGUE w drabince wygranych? Jaki zespół zaklepie sobie trzecie miejsce w sezonie zasadniczym? Kandydatów było trzech: PDW, K1CK i Illuminar Gaming. Pierwsze z zespołów mierzyły się na dodatek z rywalami znacznie mniej skutecznymi. Wygrana podopiecznych komedyi z KnF, a także triumf K1CK nad devils.one wielu więc nie zdziwiły.

Tak, jak sensacji nie wzbudził Illuminar Gaming, który przegraną z AGO ROGUE zgrabnie nawiązał do tradycji 7-7. Wielkie Oko jako pierwsze odpadło więc z bitwy o lepsze rozstawienie. K1CK poległo następne. I to przez bardzo prozaiczną sprawę: gorszy rezultat w bezpośrednich starciach z PDW.

Okazuje się więc, że to właśnie z Więźniami zmierzy się Team ESCA Gaming w meczu otwarcia play-offów. Pojedynku, który zagwarantuje wygranym bezpośredni awans przynajmniej do Play-Inów European Masters. Stawka będzie więc ogromna. 

Niemniej na szali położyli zresztą gracze iHG i K1CK. Drabinka przegranych bowiem nie wybacza. Jedna ze wspomnianych sekcji już pierwszego tygodnia play-offów pożegna się przecież z rozgrywkami, kończąc szósty sezon na piątym miejscu. 

Jedyna dogrywka konieczna była wyłącznie u dołu tabeli. O szóstą pozycję w klasyfikacji powalczyli gracze KnF i GMG. I choć podopieczni Komila wygrali ostatnią bitwę, na nic zdała się ich przewaga nad dwoma rywalami. Tak czy siak o miejsce w kolejnym sezonie walczyć będą musieli w barażach, do których przystąpią razem z… Dżentelmenami. Dzięki większej liczbie punktów uzyskanych wiosną Diabły uniknęły bowiem relegacji nawet mimo nieustannego okupowania dna letniej tabeli.

Wyniki ostatniego dnia sezonu zasadniczego Ultraligi:

  • Komil&Friends 0:1 PDW
  • Gentlemen’s Gaming 0:1 Team ESCA Gaming
  • devils.one 0:1 K1CK
  • AGO ROGUE 1:0 Illuminar Gaming

Dogrywka:

  • Komil&Friends 1:0 Gentlemen’s Gaming

Ultraliga powróci już w przyszłym tygodniu. Fazę pucharową Mistrzostw Polski League of Legends rozpoczną gracze Teamu ESCA Gaming i PDW. Dzień później w szranki staną reprezentanci Illuminar Gaming i K1CK.

Fot. PDW

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze