Paulo Dybala wsiąknął w świat esportu. Piłkarz partnerem Furious Gaming

25.04.2021, 15:37:00

Paulo Dybala dołączył do grupy profesjonalnych piłkarzy otwarcie wspierających branżę esportową. Napastnik Juventusu F.C. oraz reprezentacji Argentyny poinformował o swoich powiązaniach z Furious Gaming.

Temat inwestycji Paulo Dybali po raz pierwszy światło dzienne ujrzał podczas wywiadu z hiszpańskim streamerem – Ibaiem Llanosem. Piłkarz niespodziewanie zaprezentował przed kamerą koszulkę Furious Gaming. Szybko okazało się, że nie jest to wyłącznie kibicowski gest. Seria pytań pomogła przybliżyć stosunki Argentyńczyka z rodzimą organizacją esportową.

Jestem partnerem i influencerem w Furious Gaming. Niedawno zaczęliśmy współpracować. Pierwsze rozmowy z chłopakami rozpocząłem już jakiś czas temu i prawda jest taka, że ​​jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy rozpoczął Paulo Dybala.

– Odkąd poznałem się z biznesem i grami Twitcha, zaciekawiłem się tematem, co poprowadziło mnie do rozmów wieloma ludźmi. W końcu dotarłem do Furious Gaming. Cieszę się, że możemy współpracować i przyświeca nam chęć rozwoju. Chciałbym sprowadzić chłopaków do Europy, aby mieli jeszcze szersze pole do doskonalenia się – kontynuował.

Furious Gaming jest jedną z największych organizacji esportowych na argentyńskim rynku. Jej powstanie datuje się na 2011 rok. Aktualnie w szeregach klubu widzimy zawodników aktywnych na scenach Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Valorant czy Rainbow Six: Siege.

Inwestycja Paulo Dybali w Furious Gaming to kolejny wyraz piłkarskiej ofensywy w środowisku esportowym. Pod koniec października ubiegłego roku swój klub założył Agüero, ogłaszając KRÜ Esports. Wcześniej na podobny ruch zdecydował się także Antoine Griezmann. Piłkarz FC Barcelony, a także aktualny mistrz świata jako reprezentant Francji, ogłosił start projektu Grizi Esport. 

W lutym 2020 roku znany z Realu Madryt oraz reprezentacji Walii Gareth Bale został twarzą nowo powstałego Ellevens Esports. Głośno zrobiło się również o Davidzie Beckhamie, Guild Esports i ich giełdowych podbojach. A to tylko wierzchołek góry lodowej piłkarskich romansów z esportem.

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza
Tagi:
Furious Gaming Paulo Dybala
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze