Patitek w G2 Esports! VALORANT pozwoli mu spełnić esportowy sen

Patitek w G2 Esports! VALORANT pozwoli mu spełnić esportowy sen

24.06.2020, 17:20:39

Patryk „Patitek” Fabrowski dołączył do G2 Esports. Uważany za najlepszego gracza w Polsce dwudziestolatek będzie stanowił o sile międzynarodowej potęgi VALORANTA.

Fabrowski już na etapie testów beta VALORANTA  wykazał się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Jako pierwszy zawodnik w Polsce osiągnął najwyższą rangę w grze, a obok Piotra „izaka” Skowyrskiego, Tomasza „phra” Wójcika czy Sebastiana „NEEXa” Treli zasłużył na miano jednego z najlepszych Phoenixów w całej Europie. Dziś zaangażowanie Patitka zebrało plony. Oficjalnie zakontraktowało go G2 Esports.

– Niesamowicie się cieszę, że wkład tak ciężkiej pracy przez cały okres mojej kariery właśnie się zwraca. Moja przygoda z CS-em miała swoje wzloty i upadki, ale niestety jeden z nich był na tyle znaczący, że trudno było przebić się przez ten przysłowiowy „mur”.  Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło i wjeżdzam silniejszy. Udowodnię, że w stu procentach zasługuję na tę szansępisze Fabrowski w oficjalnym oświadczeniu. – Dam z siebie wszystko, żeby stać się najlepszym zawodnikiem na świecie! – dodaje z charakterystyczną dla niego pewnością siebie.

Polak skład G2 Esports tworzyć będzie na pewno z Óscarem „mixwellem” Cañellasem Colocho. Doświadczony na scenie CS:GO Hiszpan jest pierwszym zawodnikiem ogłoszonym przez międzynarodową potęgę. – VALORANT to naprawdę niesamowita gra, w którą lubię zarówno grać, jak i oglądać. G2 będzie miało drużynę wygrywającą mistrzostwo świata, a wszystko zaczyna się od Mixwella. Wiele czołowych organizacji walczyło o niego, więc cieszymy się, że zaufał nam w budowie zabójczego składu obok niego – mówił wówczas CEO i założyciel organizacji, Carlos „ocelote” Rodriguez.

Wygląda więc na to, że sztab organizacji kadrę VALORANTA – a przynajmniej jej trzon – formuje wokół byłych profesjonalistów, którzy mniej lub bardziej zasłużyli się na scenie Counter-Strike: Global Offensive. Sam Patitek od 2017 do 2020 reprezentował barwy Venatores, x-kom teamu czy Izako Boars, zwyciężając m.in. międzynarodowy turniej Good Game League 2018 w Poznaniu.

W tym czasie Fabrowski zasłynął jako jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce. Karierę pokrzyżowała mu jednak blokada nałożona przez Valve. Za błędy młodości Patitek zapłacił dożywotnim zakazem udziału w Majorach i turniejach wspieranych przez producenta gry. Organizatorzy wykluczyli również jego zespół z cyklu World Electronic Sports Games, gdy po niesamowitym rajdzie Venatores wyeliminowało z gry Virtus.pro. Po premierze VALORANTA zaczyna jednak z czystą kartą, a jego esportowy sen jeszcze może się ziścić.

Fot. Polska Liga Esportowa

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze