Patitek i zeek na dobrej drodze do VCT Masters

Patitek i zeek na dobrej drodze do VCT Masters

06.02.2021, 12:16:15

Cykl VALORANT Champions Tour 2021 rozpoczął się w najlepsze. Choć aż piętnastu Polaków miało realne szanse na awans z pierwszy kwalifikacji, na placu boju pozostał tylko duet biało-czerwonych. Patryk “Patitek” Fabrowski i Aleksander “zeek” Zygmunt nie zawodzą w G2 Esports.

W gronie czołowych trzydziestu dwóch zespołów zobaczyliśmy piętnastu Polaków. Oprócz wiadomych dominatorów z G2 Esports, były to dwie w pełni polskie sekcje, a także nadwiślańscy zawodnicy reprezentujący międzynarodowe formacje. Po pierwsze – mowa o ekipach MAJSTERSZTYK oraz yazda. Po drugie – o Patryku “starxo” Kopczyńskim z Raise Your Edge Gaming i duecie Jakub “Ayke” Smoczyński & Maks “kamyk” Rychlewski spod szyldu Movistar Riders. 

Tylko jedna sekcja z biało-czerwonym akcentem przedarła się jednak do pierwszego etapu Challegers. MAJSTERSZTYK, yazda, Raise Your Edge Gaming i Movistar Riders solidarnie odpadły bowiem dwa mecze przed zdobyciem przepustki. W zdecydowanej większości z kwalifikacji wywalali ich jednak prawdziwi giganci: FunPlus Phoenix, Team Liqud czy też Fnatic. 

Ostatecznie więc w akcji zobaczymy dziś tylko G2 Esports. Wszystko to za sprawą zwycięstw z unsigned, Rix.gg, VNM, WEF i IGN. Przekonujące wyniki w drabince eliminacyjnej zaowocowały przepustką do europejskiej fazy Challengers. Obok Samurajów widzimy w niej Fnatic, FunPlus Phoenix, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas, Guild Esports, Wave Esports i Monkey Business.

Etap “pretendentów” ma wyłonić cztery sekcje, które awansują do etapu Challengers 2. Sprawa jest więc bardzo prosta – należy wygrać jeden mecz, by pozostać w grze.

G2 Esports stanie naprzeciw Ninjas in Pyjamas. Ekipa Polaków ma doświadczenie w ogrywaniu NiP-u. Podczas niedawno zakończonego Red Bull Home Ground międzynarodowa sekcja padła ofiarą Patitka i spółki w półfinale. Triumf był to zresztą wymowny. W serii BO5 G2 Esports ograło rywali 3:1, dzięki czemu miało okazję pokonać Team Liquid w finale wydarzenia.

Harmonogram meczów o awans do Challengers Stage:

06.02:

  • 17:00 – G2 Esports vs. Ninjas in Pyjamas
  • 20:00 – Monkey Business vs. Guild Esports

07.02:

  • 17:00 – Wave Esports vs. Fnatic
  • 20:00 – FunPlus Phoenix vs. Team Liquid

Podopieczni Davida Beckhama z Guild Esports zmierzą się z Monkey Business; FunPlus Phoenix stanie do potyczki z Teamem Liquid, a gracze Wave Esports skonfrontują się z Fnatic. Transmisję z meczów śledzić możecie za sprawą oficjalnej transmisji organizatora. 

Cykl kwalifikacyjny VALORANT Champions Tour wzbogacony o etapy Challengers prowadzi do zwieńczenia rozgrywek turniejem Masters. Miejsce w nim zagwarantuje sobie osiem najlepszych sekcji Europy, które staną do walki o nagrody z puli 150 tysięcy dolarów.

Fot. Archiwum valorantowych kozaków
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze