pashaBiceps w gronie najlepszych snajperów w historii – ESPORTÓWKA

pashaBiceps w gronie najlepszych snajperów w historii – ESPORTÓWKA

11.08.2021, 08:50:47

Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski znalazł się w gronie najlepszych snajperów w historii Counter-Strike: Global Offensive. Miejscem w symbolicznym zestawieniu uhonorowała go redakcja theScore esports, podkreślając jak ważną rolę odegrał Polak w kształtowaniu się międzynarodowej sceny. Emeritos Banditos wygrało ponadto pierwszy mecz w nowym sezonie ESEA Intermediate, finały Ultraligi zafundowały nam niemałe zaskoczenie, a Ninjas in Pyjamas weszło na wojenną ścieżkę z Fnatic.

Emeritos Banditos z pierwszą wygraną

Sezon ESEA Intermediate zaczął się na dobre, a wraz z nim na serwerach raz jeszcze pojawiła się znana i lubiana ferajna z Emeritos Banditos. Jak poradzili sobie esportowi celebryci znad Wisły w swoim drugim spotkaniu? 

Łatwo nie było, ale ostatecznie mogą być z siebie zadowoleni. Emerycka banda ograła bowiem po dogrywkach polskie LYLON, zapisując na tablicy wyników rezultat 25:22. Rewelacyjnie w grze odnalazł się Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, który poprowadził swój zespół do triumfu 43 fragami na koncie.

Z wygraną na koncie Emeritos Banditos może pochwalić się dziś bilansem 1:1.

pasha w gronie najlepszych snajperów w historii

Redakcja theScore esports przygotowała zestawienie dziesięciu najlepszych snajperów w historii Counter-Strike: Global Offensive. Ranking na miejscu dziesiątym otworzył Chris „chrisJ” de Jong. W klasyfikacji nie zabrakło rzecz jasna Gabriela “FalleNa” Toledo, Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza czy Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva. Korona z symbolem AWP trafiła z kolei na głowę Kenny’ego „kenny’egoS” Schruba.

Zestawienie wzbogaciła ponadto sylwetka Jarosława “pashyBicepsa” Jarząbkowskiego, który profesjonalną grę ma już za sobą. Polak wylądował na siódmym miejscu, wyprzedzając chrisaJ, Mathieu „ZywOo” Herbaut, Tylera „Skadoodle” Lathama i… setki innych snajperów, którzy do dziś aktywnie uczestniczą w rozgrywkach.

 – To może nie najbardziej błyskotliwy gracz na liście, ale bez wątpienia może pochwalić się osiągnięciami, które bronią jego pozycji – słyszymy w materiale.

Nie no ,coś tam strzelałem, ale chyba trochę poniosło chłopaków – odpowiedział krótko sam Jarząbkowski na zaprezentowany ranking.

cArn nie ma litości dla Ninjas in Pyjamas

Trwają przepychanki słowne na szwedzkiej scenie esportowej. Pierwsze działa wytoczyli reprezentanci Ninjas in Pyjamas, w nieelegancki sposób zwracając uwagę na kryzysową pozycję Fnatic w światowym rankingu. Długo na odpowiedź czekać nie musieli.

Naprawdę ciężki rok za nami. A skoro o tym mowa, oto kilka rzeczy, które wydarzyły się od czasu, gdy NiP ostatni raz wygrał turniej tier1: Szwecja zmieniła ruch na prawostronny, wybuchła globalna pandemia COVID-19, wypuszczono iPhone 1, przeżyliśmy pierwsze lądowanie na Księżycu, a świat zapoznał się ze wstępem do teorii względności Einsteina – odpowiedział NiP-owi Patrik „cArn” Sättermon, legenda, współwłaściciel i CGO we Fnatic.

Bezlitosny.

A może popatrzymy sobie na LoL-a?

Na polską scenę League of Legends powrócił LAN. A wraz z nim nie tylko gracze do studia, ogromne emocje meczowe, ale również wyjątkowe ujęcia. Za zdjęcia z ultraligowych wojaży raz jeszcze odpowiada Radosław Makuch – znany na całym świecie fotograf związany z redakcją HLTV.org. Jak widać, odnajduje się nie tylko podczas najważniejszych zawodów CS:GO na globie, ale również podczas rozgrywek LoL-a.

Takimi pięknymi ujęciami zasypywać będzie nas jeszcze dzisiaj. 

Przeżyjmy to jeszcze raz

A propos Ultraligi… Wczoraj byliśmy świadkami rozstrzygnięcia wręcz nieprawdopodobnego. Illuminar Gaming dosłownie zmiażdżyło AGO ROGUE, nie pozwalając Łotrzykom zdobyć nawet jednej mapy. Wielkie Oko wkroczyło tym samym do finału szóstego sezonu, pisząc historię. A na Twitterze zawrzało.

W szeregach IHG wyczuwalna jest tak zwana różnica temperamentów.

Kamil „LeQu” Rosik być może poprowadził zespół do zwycięstwa, zdobywając tytuł MVP spotkania, ale nie popisał się w finałowym pojedynku w “kamień, papier, nożyce”.

Illuminar Gaming pisze historię.

Krystian Terpiński nadal w szoku.

A Patryk Jończyk przewidział losy ulubionej drużyny na dwa tygodnie przed kluczowym meczem.

Fot. EPICENTER

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze