pashaBiceps i NEO na liście najlepszych w historii – ESPORTÓWKA

13.08.2021, 06:37:42

Polacy znów pojawiają się w rankingach najlepszych zawodników Counter-Strike: Global Offensive. Tym razem Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski i Filip „NEO” Kubski zostali docenieni przez kolegów po fachu. Janusz „Snax” Pogorzelski pojawił się natomiast w klasyfikacji legendarnych esportowców. Co ciekawe – Jarząbkowski podzielił się także swoim marzeniem o posiadaniu własnej drużyny esportowej. A o wszystkim przeczytacie w ESPORTÓWCE.

pashaBiceps znów w gronie najlepszych w historii

Nie tak dawno przywoływaliśmy ranking dziesięciu najlepszych snajperów w historii Counter-Strike: Global Offensive, w którym redakcja theScore esports umieściła Jarosława “pashęBicepsa” Jarząbkowskiego. Polak znalazł się na siódmym miejscu zestawienia, wyprzedzając w nim graczy pokroju Chrisa „chrisaJ” de Jonga, Tylera „Skadoodle” Lathama czy Mathieu „ZywOo” Herbauta.

Sam Jarząbkowski z dystansem podchodził do wyróżnienia. – Nie no, chyba było coś pite % przez chłopaków z theScore esports. Coś tam się kropiło w Counter-Strike, ale żeby tak wysoko? – śmiał się na za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Movement Kobry swoje zrobił – dodawał przekornie.

Cóż, na tym wyróżnienia byłego snajpera Virtus.pro się nie kończą. Ekipa RivalryCSGO poprosiła czołowych graczy międzynarodowej sceny o stworzenie zestawienia trzech najlepszych według nich zawodników na świecie w historii. Oleksandr „s1mple” Kostyliev, Nicolai „dev1ce” Reedtz, Marcelo „coldzera” David, Patrik „f0rest” Lindberg czy Christopher „GeT_RiGhT” Alesund, Mathieu „ZywOo” Herbauta – to nazwiska, które regularnie przewijały się w rankingach zawodników.

Ale w tym nie zabrakło też Polaków.

Richard „shox” Papillon w swoim TOP 3 oprócz szwedzkiego duetu GeT_RiGhT&f0rest umieścił Filipa “NEO” Kubskiego. Chwilę później Owen „smooya” Butterfield również postawił na połączenie szwedzko-polskie. Raz jeszcze padły nazwiska Lindberga i Alesunda, ale również Olofa „olofmeistera” Kajbjera i… właśnie Jarosława “pashyBicepsa” Jarząbkowskiego.

I jak odpowiesz teraz na to, Jarek? smooya też pijany?

Snax graczem tier C?

Porównywany z najlepszymi w historii został też Janusz “Snax” Pogorzelski. Dziennikarz Betway ułożył personalny ranking legendarnych zawodników z podziałem na tiery od S do D. I cóż, w gronie wybitnych graczy przez niego wyróżnionych znalazł się właśnie krakowski Dzik. Ten wylądował jednak na poziomie C – najniższym spośród wybieranych. I w momencie, gdy Anonymo Esports ma problemy z wbiciem się do światowej czołówki, trudno się temu dziwić.

A towarzystwo Pogorzelski tak czy siak ma doborowe. Obok niego w klasyfikacji widzimy przecież Freddy’ego „KRIMZa” Johanssona, Robina „flushę” Rönnquista czy Denisa „electronica” Sharipova.

pashaBiceps marzy o swojej organizacji?

Wracając do pashy… ten podzielił się na Facebooku swoim największym marzeniem. Jak mówi – graczem jest spełnionym, choć dopiero Major wygrany z Emeritos Banditos pozwoliłby mu umrzeć w spokoju. A na poważnie – teraz tym, co go najbardziej kręci, jest posiadanie własnej drużyny.

Moim największym marzeniem esportowym jest zbudowanie własnej drużyny i wspieranie jej do samego końca czy to na serwerze czy też w życiu. Podróżowanie po globie i bycie za plecami graczy na scenie, kiedy rozgrywają mecz, to jest właśnie to, o czym papito śni od lat – czytamy w osobistym wpisie. 

Jarek zesrałeś się to wstawaj – zapewne gdzieś to się pojawi w komentarzach. Moją karierę esportową skreślali nawet najbliżsi. Nie poddałem się, a teraz tym bardziej tego nie zrobię – dodaje pashaBiceps.

I cholera – to byłoby coś wielkiego. Bo przecież wszystko, czego dotknie od pewnego czasu Jarząbkowski, staje się wielkie jak jego biceps. 

AGO top

Ancient wciąż nie zakorzeniło się w puli turniejowej na dobre, a zespoły podchodzą do nowej mapy z pewnym dystansem. Jak wynika jednak z zestawienia przygotowanego przez HLTV.org, x-kom AGO pojawiało się na Ancient najczęściej spośród drużyn z czołowej trzydziestki świata. Co więcej – mogą pochwalić się największą średnią wygranych. I to się szanuje!

Fot. Fantasyexpo

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze