Pistole to nie wszystko. Panie z XSET bez szans na DreamHacku Open

11.12.2020, 09:58:50

Nie była to długa przygoda z DreamHackiem Open December. Kobieca sekcja z XSET została brutalnie sprowadzona na ziemię, wysoko przegrywając wszystkie z grupowych meczów. Podobny los spotkał zresztą graczy Movistar Riders.

Zgodnie z przewidywaniami esportowego świata jedyna kobieca sekcja na DreamHacku nie zaprezentowała się najlepiej. Cóż – jeśli chcielibyśmy trzymać się rzeczywistości, należałoby wspomnieć, że zagrała dość kiepsko. Nie miała bowiem najmniejszych szans zarówno w walce z Virtus.pro, jak i ESPADĄ.

Na dobrą sprawę spółka Zainab „zAAz” Turkie nawiązała do wyniku sprzed roku. Wówczas – jeszcze w barwach Beşiktaş Esports – dziewczyny wystąpiły na DreamHacku Open Rotterdam. Podczas trzech rozegranych map uzbierały wtedy zaledwie dziesięć rund. Tym razem średnia skuteczność – choć nieco lepsza – również nie robi wielkiego wrażenia. Siedemnaście punktów podczas czterech map to wynik pozostawiający wiele do życzenia.

Jeśli za coś XSET mielibyśmy jednak chwalić, trafiłoby zapewne na rundy pistoletowe. W pięciu z ośmiu przypadków to właśnie najlepsza z kobiecych formacji na świecie lepiej rozpoczynała połówki. Kiedy zAAz czy Petra „petra” Stoker widziały rywali z glockami lub USP-kami, nie miały dla nich litości. A to przecież całkiem niezły prognostyk na przyszłość. Fundamenty wylane być może pod kolejne próby nawiązania walki z facetami.

Nie tylko panie spod szyldu XSET z hukiem wyleciały jednak z DreamHacka. W grupie B podobny los spotkał reprezentantów Movistar Riders, którzy jednak zbliżyli się zarówno do Gambit Esports, jak i sAw. Ani dogrywka przeciwko Rosjanom, ani też trzy mapy w meczu z iberyjskimi kumplami nie pozwoliły im jednak przetrwać pierwszego dnia zmagań. Dreamhackowa rzeczywistość jest brutalna. Przegrywasz dwa mecze w grupie na inaugurację zawodów? W takim razie szybko się z nimi żegnasz.

O bezpośredni awans do play-offów zagrają najpierw gracze Virtus.pro z forZe, a także zawodnicy Gambit Esports i Nemiga Gaming. Wygrani cieszyć będą się miejscem w etapie pucharowym, przegrani staną w szranki ostatniej szansy z ESPADĄ i sAw.

Zawody potrwają do 13 grudnia. Łącznie w puli nagród ulokowano 100 tysięcy dolarów. Wybrane mecze transmitowane są za pośrednictwem kanałów Polsatu Games.

Fot. XSET
Tagi:
DreamHack Open December XSET
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze