Jastrząb nie wylądował. Actina PACT wyrzuca x-kom AGO z EMP

09.11.2020, 10:48:36

Gracze Actiny PACT zarzucili na głowy kaptury, w dłonie chwycili topory, a w konsekwencji wcielili się w katów x-kom AGO. Tak, tak – Jastrzębie odleciały z ESL Mistrzostw Polski. Pół roku świętowały podniesienie pucharu, dziś nie wystąpią nawet w półfinale.

W fazie zasadniczej cieszyli się z trzeciego miejsca, wykręcając naprawdę solidny bilans 12 zwycięstw, 2 remisów i tylko 4 porażek. Zgarnąć 38 punktów tuż po odsunięciu prowadzącego, a także ze snajperską gwiazdą na ławce rezerwowych? Robi wrażenie, tym bardziej że niewielu wierzyło w Eryka “lemana” Kocębę i Brajana “DGLa” Lemecha wprowadzających x-kom AGO na wyjątkowy poziom.

Jak się jednak okazuje – pojedynki BO1 to jedno, a starcia w pełnym wymiarze są zupełnie inną bajką. Niezła pozycja w tabeli grupowej być może uratowała więc x-kom AGO przed być może sporą kompromitacją. Wysokie rozstawienie zapewniło Jastrzębiom co najmniej piąte miejsce i… właśnie na piątym miejscu wspinaczka formacji dobiegła końca. Najpierw nauczkę podopiecznym miniroxa dało AVEZ Esport, a chwilę później z turnieju wyautowali ich zawodnicy Actiny PACT.

W historii organizacji – od czasów AGO Gaming, przez AGO Esports, na x-kom AGO kończąc – to drugi z najgorszych startów klubu. Od 2017 roku do aktualnej edycji skład budowany wokół Dominika “GruBego” Świderskiego i Damiana “Furlana” Kisłowskiego tylko dwa razy nie wszedł do półfinałów EMP. Wcześniej zdarzyło się to wiosną 2019 roku. W pięciu pozostałych odsłonach AGO dwa razy zmagania zwyciężało, dwa razy zgarniało przynajmniej tytuł wicemistrza, a raz zakończyło w czołowej czwórce.

Występy AGO w ESL Mistrzostwach Polski:

  • Lato 2017 – 2. miejsce
  • Wiosna 2018 – 1. miejsce
  • Lato 2018 –  3-4. miejsce
  • Wiosna 2019 – 5-6. miejsce
  • Jesień 2019 – 2. miejsce
  • Wiosna 2020 – 1. miejsce
  • Jesień 2020 – 5. miejsce

Dla Actiny PACT, która x-kom AGO na dobrą sprawę zdemolowała, jest to z kolei piąta obecność w czołowej czwórce. Po zajęciu piątego miejsca w etapie zasadniczym ekipa Dawida “lunAtica” Cieślaka poradziła sobie nie tylko z Jastrzębiami, ale w Play-Inach ograła także PGE Turów Zgorzelec oraz Izako Boars.

W zaszczytnym gronie czwórki najlepszych podopieczni Marcina Kurzawskiego znaleźli się obok Wisły All in! Games Kraków, Illuminar Gaming oraz AVEZ Esport. Już 21 listopada o awans do wielkiego finału powalczą z Białą Gwiazdą. iHG stanie natomiast naprzeciw Ośmiornic.

Fot. ESL Polska / Adam Łakomy
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze