Wściekłe Psy z PACT rozpoczynają drogę na BLAST-a!

Wściekłe Psy z PACT rozpoczynają drogę na BLAST-a!

23.03.2021, 11:17:07

Najpierw była Polska Liga Esportowa, chwilę później regionalne kwalifikacje, a niebawem być może przydarzy się BLAST. Przed niełatwym zadaniem stoją gracze MAD DOG’S PACT i Pompa Teamu, którzy przystąpią do walki o awanse na prestiżowy turniej międzynarodowy.

Osiem zespołów znalazło się finalnie na liście uczestników Fantasyexpo Cup – turnieju gwarantującego bezpośrednią przepustkę na BLAST Spring Showdown. Wśród nich widzimy sekcje z całej Europy – w tym dwie z Polski – a nawet dwie formacje znajdujące się w najlepszej dwudziestce globu.

FunPlus Phoenix i mousesports otrzymały bezpośrednie zaproszenia z uwagi na pozycję w światowym rankingu. MAD DOG’S PACT wywalczyło miejsce dzięki mistrzowskiemu tytułowi Polskiej Ligi Esportowej. Pompa Team (Polska), Sprout (region DACH), Team LDLC (Francja), Endpoint Team (Wielka Brytania), DBL Poney (otwarte kwalifikacje) – przedarły się z kolei przez eliminacje regionalne, a także te otwarte dla wszystkich uczestników.

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. Po zakończeniu rozgrywek w etapie zasadniczym najlepsza czwórka przystąpi do walki w play-offach. Bilet na BLAST Spring Showdown – a więc główną atrakcję zmagań – trafi wyłącznie do triumfatorów wydarzenia.

Polskie sekcje zostały rozdzielone i znajdują się w dwóch koszykach. MAD DOG’S PACT trafiło do zbioru razem z mousesports, Sprout i DBL Poney. Rywalizacja o promocję do etapu pucharowego zapowiada się więc na bardzo zaciętą. W grupie drugiej oprócz Pompa Teamu naturalnie widzimy więc FunPlus Phoenix, Team LDLC i Endpoint Team.

Podział grupowy podczas Fantasyexpo Cup. Fot. Fantasyexpo

Żółto-czarni do gry wkroczą dopiero jutro. Dziś drogę po priorytetowy awans rozpoczną jednak Wściekłe Psy  z organizacji Marcina Kurzawskiego. Ekipa Dawida “lunAtica” Cieślaka zmagania zainauguruje pojedynkiem ze Sprout. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:15. Wcześniej do gry wkroczą z kolei mousesports i DBL Poney.

Harmonogram dzisiejszych meczów Fantasyexpo Cup:

  • 17:00 – mousesports vs. DBL Poney – BO1
  • 18:15 – MAD DOG’S PACT vs. Sprout – BO1
  • 19:30 – Mecz wygranych – BO1
  • 20:45 – Mecz eliminacyjny – BO1
  • 22:00 – Mecz decydujący – BO1

Polską transmisję z Fantasyexpo Cup znajdziecie na oficjalnym kanale Polskiej Ligi Esportowej.

Fot. Polska Liga Esportowa
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze