PACT i AVEZ w drodze do ligi profesjonalistów. Polacy walczą o punkty w ESEA MDL
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

PACT i AVEZ w drodze do ligi profesjonalistów. Polacy walczą o punkty w ESEA MDL

17.09.2020, 08:50:25

Nie tylko zmaganiami x-kom AGO na najwyższym szczeblu rozgrywkowym człowiek żyje. Biało-czerwonymi flagami w kalendarzu naszą uwagę tradycyjnie przykuwa ESEA Mountain Dew League. Dacie wiarę, że to już trzydziesty piąty sezon? Dziś świętować będą to AVEZ Esport oraz Actina PACT.

ESL Pro League, ESL Mistrzostwa Polski, Nina to Five, Eden Arena: Malta Vibes – CS-owa rutyna graczy i kibiców znad Wisły trwa w najlepsze. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że jednym z najistotniejszych punktów na mapie turniejowej Polaków jest właśnie ESEA Mountain Dew League.

Dziś do akcji wkroczą zresztą dwie z trzech krajowych formacji. To Actina PACT i AVEZ Esport zakaszą rękawy, by powalczyć o niezwykle ważne w kontekście rozwoju punkty. Ważne z perspektywy awansu na światowe zwieńczenie rozgrywek, a następnie – kto wie – promocjo do ESL Pro League. Gracze x-kom AGO udowodnili, że nie jest to scenariusz niemożliwy.

Ekipa Dawida „lunAtica” Cieślaka powalczy dziś o awanse w tabeli z Teamem Secret (1-0-0) oraz forZe (0-0-1). Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity staną natomiast naprzeciw ALTERNATE aTTaX (1-0-0). Wszelkie przesłanki faworyzują przeciwników Actiny PACT, a bukmacherzy – mimo dobrej formy AVEZ – stawiają również na Niemców. Format BO1 rządzi się jednak swoimi prawami.

Harmonogram dzisiejszych pojedynków ESEA Mountain Dew League:

  • 17:00 – Actina PACT vs. Team Secret – BO1 – TRANSMISJA
  • 17:00 – AVEZ Esport vs. ALTERNATE aTTaX – BO1 – TRANSMISJA
  • 18:15 – Actina PACT vs. forZe – BO1 – TRANSMISJA

Polskie sekcje postawiły zresztą pierwsze kroki w internetowych zawodach. Actina PACT ograła wczoraj Nexus, ale to jedyny pozytyw na liście. AVEZ Esport poległo bowiem, uznając wyższość Sprout oraz przeklętego SKADE. Tylko Wisła All in! Games Kraków nie wyszła jeszcze z rozgrywkowego cienia.

Rewelacyjnie radzą sobie z kolei Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki ze Sprout. Polsko-niemiecka formacja do parteru sprowadziła nie tylko Ośmiornice, ale również Team Endpoint, sAw i HellRaisers. Zatrzymali ich wyłącznie zawodnicy Teamu Galaxy Racer w pojedynku inauguracyjnym. Z czystym sumieniem możemy uznać to jednak za rozgrzewkową wpadkę.

Nie ogłoszono jeszcze polskojęzycznej transmisji meczów. Relacje pojedynków znajdziecie jednak m.in. na kanale organizatora.

Fot. Actina PACT
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze