Cztery na pięć – to brzmi nieźle. PACT dołącza do ekipy Polaków w play-offach 9to5

Cztery na pięć – to brzmi nieźle. PACT dołącza do ekipy Polaków w play-offach 9to5

11.12.2020, 18:28:08

Mamy to, a raczej – mają. Za sprawą świetnego finiszu Actiny PACT w fazie pucharowej Nine to Five zobaczymy ostatecznie aż cztery drużyny z Polski. Długo nie mogliśmy pochwalić się tak liczną obstawą play-offów międzynarodowego turnieju.

Niemal bezproblemowe awanse zapewnili sobie reprezentanci Illuminar Gaming oraz Wisły All in! Games Kraków. Niedługo później dołączyli do nich gracze AVEZ Esport. W meczu ostatniej szansy promocję do kolejnego etapu otrzymali z kolei strzelcy Actiny PACT. Choć w pewnym momencie Dawid „lunAtic” Cieślak i jego koledzy mieli już noże na gardłach, przed końcem fazy grupowej udało im się wrzucić szósty bieg.

ESPADA dała zwycięzcom Polskiej Ligi Esportowej popalić. Lilmix okazał się rywalem nie do przejścia. Mimo to biało-czerwoni nie poddali się przed końcem wyzwań. Triumf nad Izako Boars ewidentnie ich uskrzydlił, bowiem w meczach decydujących o utrzymaniu Polacy najpierw wyszli z opresji zgotowanej przez ALTERNATE aTTaX, a następnie odprawili z kwitkiem Copenhagen Flames.

Okazuje się więc, że cztery z pięciu nadwiślańskich ekip wydostało się z zabójczej fazy szwajcarskiej i niebawem powalczy w play-offach o mistrzostwo. Nie udało się wyłącznie zawodnikom Izako Boars. Dziki nie wygrały nawet meczu, dwukrotnie uznając wyższość rodaków – najpierw z Wisły All in! Games Kraków, a następnie Actiny PACT. Gwoździem do trumny podopiecznych Bartosza „Hypera” Wolnego stało się Apeks.

Play-offy siódmej edycji Nine to Five rozpoczną się już jutro. Oprócz sekcji z Polski o mistrzostwo powalczą ex-ETHEREAL, K23, x6tence i Dignitas. Organizatorzy bezpośrednie zaproszenie do play-offów posłali również w stronę Cloud9, Gambit Esports, Teamu Endpoint, a także forZe.

W puli nagród turnieju ulokowano 50 tysięcy dolarów i garść punktów w światowym rankingu. Smak finału Nine to Five nie jest obcy choćby graczom Białej Gwiazdy. Wisła ma przecież na koncie zarówno mistrzowski tytuł, jak i srebrne medale cyklu.

Fot. Actina PACT
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze