Pozostały dwa wolne miejsce. Ostatnia szansa na awans do Polish Cup Winter już dziś

23.12.2020, 11:51:25

Sześć zespołów zagwarantowało sobie już miejsce w Rainbow Six Polish Cup Winter. Na liście uczestników pozostały więc wyłącznie dwa wolne miejsca. Wypełnią je zwycięzcy ostatniego turnieju kwalifikacyjnego.

Na szczycie dwóch etapów kwalifikacyjnych stanęli zawodnicy XPG Invicta, devils.one, Hummingbirds oraz HOME. Ekipy obecne w krajowej czołówce od miesięcy udowodniły więc swoją wartość, nie dając szans mniej doświadczonym graczom.

Trzecią z otwartych bramek do grona uczestników wbili natomiast zarówno gracze dobrze znani z Polish Masters, jak i ksywki nie pojawiające się codziennie na pierwszych stronach gazet. Z jednej strony widzimy bowiem ekipę „Lecymy Duuuur” będącą wariacją na temat kadry TEETRES.SLAVGENT, z drugiej natomiast – miks o wdzięcznej nazwie AMBA FATIMA.

AMBA FATIMA na drodze po awans do parteru sprowadziła PRIDE i KANCELARIĘ. Zawodnicy Lecymy Duuur zostawili za sobą z kolei Cromcodiles oraz Koziołki Hp. Otwarcie należy jednak przyznać, że frekwencja trzecich kwalifikacji nie zachwyciła. O promocję do rozgrywek rywalizowało tym razem dwanaście sekcji.

Jak będzie tym razem? Nie zapowiada się wybitnie. W czwartej drabince eliminacyjnej widzimy aktualnie zaledwie sześć drużyn, które o udział w zimowym pucharze walczą niemal od samego początku. Mowa o PRIDE, Cromcodiles, 1stCav Esports Club, Polskich Kokoskach, MonkeyS Gaming i Koziołkach Hp.

Zmagania wystartują już dziś o godzinie 18:00. Tuż przed startem zakończą się zapisy, a uczestnicy oraz widzowie poznają turniejową drabinkę. Drużyny wciąż mają więc okazję, by skorzystać z szansy otwartego procesu walki o miejsce w krajowej czołówce.

ZAPISY DO CZWARTEGO TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO

Przypomnijmy, że Rainbow Six Polish Winter Cup ma wypełnić brutalną dla R6 przerwę poprzedzającą kolejną edycję Polish Masters. Zawody posiadają zresztą wszelkie aspekty, aby sprostać oczekiwaniom. Potrwają niemal trzy miesiące, otworzyły furtki kwalifikacyjne, sezon ligowy zwieńczony zostanie finałami, a najlepsi zgarną nagrody z niemałej puli nagród.

Faktyczna faza Rainbow Six Polish Winter Cup rozpocznie się 1 stycznia 2021 roku. Etap zasadniczy potrwa siedem kolejek i wyłoni cztery najlepsze drużyny, które awansują do play-offów. Ich początek zaplanowano na 26 lutego. Dla najlepszych przedstawicieli krajowej sceny przewidziano nagrody z puli 20 tysięcy złotych. Połowa kwoty trafi w ręce mistrzów.

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
AMBA FATIMA Lecymy Duuuur Rainbow Six Polish Cup Winter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze