Ostatnia prosta do play-offów Ultraligi. Czas na finalne rozstrzygnięcia

Ostatnia prosta do play-offów Ultraligi. Czas na finalne rozstrzygnięcia

20.07.2021, 13:02:12

Nadszedł dzień sądu – przynajmniej dla kilku z ultraligowych drużyn. Przed śmietanką polskiej sceny League of Legends ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Mistrzostw Polski. Niebawem poznamy więc komplet uczestników fazy pucharowej i zespoły, które obejdą się z play-offowym smakiem.

Jeszcze przed rozegraniem ostatnich meczów część z zespołów poznała jednak swój los. AGO ROGUE kolejny raz udowodniło, że oprócz śmierci i podatków na ziemskim padole za pewnik uznać możemy awans Łotrzyków z pozycji lidera. Formacji z warszawskiego Gniazda nikt i nic już nie zdoła zagrozić, wobec czego akademia z LEC cieszy się już z biletu na European Masters.

Team ESCA Gaming z całą pewnością rozpocznie natomiast play-offy w drabince wygranych. Bardzo zresztą prawdopodobne, że Gasiciele zakończą etap zasadniczy na miejscu wiceliderów. Wciąż zagrozić może im jednak Illuminar Gaming – ostatnia z sekcji, która ma dziś pewne miejsce w kolejnej fazie zmagań. Wielkie Oko nadal walczy jednak o jak najlepsze rozstawienie.

Z drugiej strony widzimy natomiast devils.one i Gentlemen’s Gaming – sekcje, które dziś mogą już tylko pomarzyć o wyjściu z grupy. Ale wciąż próbują uniknąć spadku do barażów.

W najtrudniejszej pozycji znajdują się bezsprzecznie reprezentanci Komil&Friends. Bo choć potencjalnie mogą uzyskać dużo lepszy bilans od Diabłów i Dżentelmenów, jedno zwycięstwo PDW zepchnie ich do barażów kosztem zespołów mniej skutecznych. Nie wszystko zależy więc od KonDziSana i spółki.

Wydaje się więc, że niemal oczywiste są awanse PDW i K1CK. Tym bardziej, że obie formacje rywalizują z devils.one – najgorszą sekcją, której w dodatku zależy na wyautowaniu z gry reprezentantów KnF.

Przed nami ocean interesujących konfrontacji. Wystarczy wspomnieć, że Illuminar Gaming otworzy wieczór starciem z Teamem ESCA Gaming, a chwilę później w meczu tygodnia zobaczymy kultową potyczkę K1CK i AGO ROGUE. Komil&Friends wciąż pełne nadziei spróbuje sprowadzić do parteru Gentlemen’s Gaming, a devils.one stanie przed niełatwym zadaniem walki z PDW.

Harmonogram pierwszego dnia siódmej kolejki Ultraligi:

  • 17:00 – PRESHOW
  • 17:30 – Illuminar Gaming vs. Team ESCA Gaming
  • 18:30 – K1CK vs. AGO ROGUE
  • 19:30 – Komil&Friends vs. Gentlemen’s Gaming
  • 20:30 – PDW vs. devils.one

Wszystkie mecze Ultraligi wraz z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games między innymi w tym miejscu. Dzisiejsze mecze skomentują dla was Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Myha” Francuz i Dominik „Nero” Dąbrowski.

Fot. AGO ROGUE

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze