Ostatni taniec Schalke zakończony wywrotką. S04 kończy przygodę z LEC 10 porażką z rzędu

Ostatni taniec Schalke zakończony wywrotką. S04 kończy przygodę z LEC 10 porażką z rzędu

02.08.2021, 12:41:06

To nie był ostatni taniec, który mógłby posłużyć za punkt wyjścia filmu czy książki. FC Schalke 04 oficjalnie zakończyło przygodę z LEC, a więc najbardziej prestiżowymi rozgrywkami League of Legends w Europie. A było to pożegnanie gorzkie.

Ostatnie miejsce w sezonie zasadniczym, bilans trzech zwycięstw do aż piętnastu porażek i seria dziesięciu przegranych meczów z rzędu – to osiągnięcia FC Schalke 04 w ostatnim sezonie LEC, w jakim będzie nam dane oglądać biało-niebieski klub. Fnatic, G2 Esports i Team Vitality okazały się bezlitosne i podczas super tygodnia nie pozwoliły Czeladnikom pożegnać się zwycięstwem.

O tym, że FC Schalke 04 ograniczy esportowe wpływy, rezygnując z posiadania drużyny w LEC, wiemy od miesięcy. Sprzedaż miejsca w rozgrywkach elity LoL-a wymusiły na niemieckim klubie sportowy problemy finansowe. Cięcia w segmencie esportu mają na celu załatanie dziury powstałej po spadku piłkarskiego zespołu z Bundesligi na niższy poziom rozgrywkowy.

Na miejscu FC Schalke 04 zobaczymy francuski Team BDS, który za przepustkę do franczyzowej ligi zapłacił niemieckiemu klubowi 26,5 miliona euro. Królewsko-niebiescy wpisali się na listę uczestników LEC w 2016 roku, na stół rzucając wówczas 8 milionów euro. Mówimy więc o kwocie 18,5 miliona europejskiej waluty zysku. 

Przez lata obecności w gronie najlepszych formacji Europy FC Schalke 04 nie wyrosło na dominatora Starego Kontynentu. Mimo to mogło pochwalić się pewną stabilnością. Cztery razy oglądaliśmy Czeladników w play-offach rozgrywek. Latem 2018 roku zdobyli nawet tytuł wicemistrzów, a rok później stanęli na najniższym stopniu podium. W 2020 roku doprowadzili z kolei do cudownego powrotu, przekształcając bilans 1-10 w 8-10. Ani razu nie kibicowaliśmy im jednak podczas Worldsów.

26,5 miliona euro za grę w LEC. Team BDS kupiło slota FC Schalke 04

Na przestrzeni lat barwy niemieckiej marki reprezentowało dwóch Polaków. Mowa o Oskarze “Vanderze” Bogdanie oraz Marcinie “Selfie’em” Wolskim. Ten  pierwszy zgarnął zresztą tytuł wicemistrza.

Fot. Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze