Ośmiorniczki stały się Ośmiornicami. AVEZ prezentuje nowy główny skład CS:GO

Ośmiorniczki stały się Ośmiornicami. AVEZ prezentuje nowy główny skład CS:GO

20.02.2021, 14:26:03

O ile w momencie pożegnania się ze swoim poprzednim składem CS:GO AVEZ wydawało się być na wylocie z polskiej sceny, o tyle warszawska organizacja właśnie zaprezentowała nową ekipę, która będzie bronić ich barw podczas kolejnego sezonu rywalizacji na rodzimym podwórku. Promocję do głównego rosteru otrzymała piątka reprezentująca dotychczas akademię – AVEZ Squids. 

W grudniu 2020 roku AVEZ pożegnało się ze znaczną częścią swojego dotychczasowego składu, a szeregi organizacji opuścił Kuba „Markoś” Markowski, Piotr „nawrot” Nawrocki, Kacper „Riczi Maszynka” Benc oraz trener zespołu – Jędrzej „bogdan” Rokita. Pod kontraktem przez miesiąc pozostał jeszcze utalentowany duet tworzony przez Kacpra „Kylara” Walukiewicza i Kamila „KEia” Pietkuna, jednak na początku 2021 zostali oni wykupieni przez Anonymo Esports.

W kolejnych tygodniach organizacja prezentowała głównie streamerów czy osoby odpowiedzialne za zaplecze, a przyszłość AVEZ pozostawała niewiadomą. Pod banderą formacji pozostawała obecna akademia AVEZ Squid, która wczoraj otrzymała promocję do głównego rosteru.

Nowy skład AVEZ to w efekcie zbiórka utalentowanych zawodników, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na esportowych rewirach. W wyjściowej piątce organizacji zobaczymy między innymi takie nazwiska jak Dawid „Zefir” Seifert czy Sebastian „Fazorek” Ruziewicz. Warto z tego miejsca odnotować, że do tej pory akademia „Ośmiornic” nie odniosła większych sukcesów, więc swoisty awans podniesie tylko presje.

Pierwszym poważnym sprawdzianem AVEZ będzie udział w zamkniętych kwalifikacjach ESL Mistrzostw Polski. Oprócz Zefira i spółki zaproszenie do tego etapu otrzymały takie formacje jak HONORIS, Illuminar Gaming, Anonymo Esports czy PGE Turów Zgorzelec.

Aktualny roster AVEZ: 

  • Dawid „Zefir” Seifert
  • Sebastian „Fazorek” Ruziewicz
  • Jakub „Pokemob” Jankowski
  • Jakub „MrObvious” Długoń
  • Wojciech „kulioo” Witkowski

Fot. Pixabay

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze