Ośmiornice meldują wykonanie zadania. AVEZ zagra w zamkniętych kwalifikacjach DreamHack Masters Spring

Ośmiornice meldują wykonanie zadania. AVEZ zagra w zamkniętych kwalifikacjach DreamHack Masters Spring

17.04.2020, 20:04:43

Formalności zostały dopełnione. AVEZ Esport jak burza przedarło się przez otwarty etap kwalifikacji do DreamHack Masters Spring i już jutro rozpocznie zmagania w zamkniętych eliminacjach. W spotkaniu decydującym o awansie podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity rozprawili się z portugalskim sAw wynikiem 2:0. 

Od rana pisaliśmy o tym, że AVEZ nie tyle, ile może, a po prostu musi zakwalifikować się do zamkniętego etapu kwalifikacji DreamHacka. O ile w przypadku innych przeciwników pisalibyśmy może o dozie niepewności, o tyle Christopher „MUTiRiS” Fernandes i jego koledzy wydawali się najpewniej najłatwiejszą z możliwych opcji. Kuba „Markoś” Markowski i spółka mieli się wcielić w rolę bezwzględnych katów.

Wszystko rozpoczęło się od wybranego przez sAw Inferno. Początek w wykonaniu naszych rodaków był co najmniej kiepski, gdyż zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego sięgnęli po pięć rund z rzędu i wydawało się, że Kacper „Kylar” Walukiewicz i jego koledzy będą mieć problemy z szybkim powrotem. W mgnieniu oka oglądaliśmy jednak remis i choć na półmetku Portugalczycy osiągnęli minimalne prowadzenie, to później nie miało to już większego znaczenia.

Po zmianie stron AVEZ rozdawało karty, a po chwili wydawało się, że jest już pozamiatane. Przy wyniku 14:8 coś się jednak popsuło, a MUTiRiS i jego kompani byli zdeterminowani do przywrócenia remisowego stanu rzeczy. Formacja dowodzona przez Piotra „nawrota” Nawrockiego na ostatniej prostej docisnęła jednak pedał gazu i wyszła na jednomapowe prowadzenie.

Na wybranym przez AVEZ Overpassie przez większość czasu oglądaliśmy teatr jednego aktora. Ośmiornice bez żadnych kompleksów rozpoczęły swój marsz po triumf w trzecich otwartych kwalifikacjach w tym roku i po drugiej wygranej rundzie pistoletowej zaczynaliśmy powoli otwierać szampana. Portugalczycy zdążyli jeszcze co prawda pokazać kły, jednak te zostały szybko spiłowane przez podopiecznych bogdana, którzy zaprezentowali dobrą postawę w defensywie. Rezultat końcowy? 16:7.

Oprócz AVEZ w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Masters Spring zagrają takie zespoły jak OG, forZe, Virtus.pro, Spirit czy GODSENT. Pełną listę uczestników poznamy w przeciągu kilkudziesięciu minut.

Zmagania w ramach zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Masters Spring odbędą się między 18 i 20 kwietnia. Dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie udział w turnieju głównym, gdzie do wygrania będzie pula nagród opiewająca na 160 tysięcy dolarów.

Fot. AVEZ / Kamil Zieliński

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze