Ośmiornica bez macki groźniejsza od napiętego bicepsa?
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Ośmiornica bez macki groźniejsza od napiętego bicepsa?

21.10.2020, 13:11:14

Pierwsze koty są już za płotami, a inauguracyjna runda Polskiej Ligi Esportowej stała się historią. Czas jednak opowieść PLE rozwinąć porcją kolejnych pojedynków. Dziś na linii startu ustawili się gracze Illuminar Gaming, Actiny PACT, AVEZ Esport oraz Liquid Biceps.

Organizatorom pod względem narracyjnym bardzo trudno będzie przebić start zmagań. Jednego dnia w akcji widzieliśmy przecież aż czterech z pięciu byłych reprezentantów Virtus.pro. Snax pożarł pashęBicepsa, a NEO i TaZ polegli pod naporem dominującej krajową scenę Wisły All in! Games Kraków. W dodatku AVEZ Esport poradziło sobie bez byaliego, ogrywając Pompa Team z trenerem w wyjściowej piątce. Niecodziennie przygląda się takim kombinacjom.

Illuminar Gaming vs. Actina PACT

Druga kolejka ma jednak tę przewagę, że rozpocznie się od jednego z prawdopodobnie najbardziej wyrównanych spotkań w całej fazie grupowej. Przynajmniej w teorii. Oto bowiem Illuminar Gaming podejmie Actinę PACT, by zawalczyć o punkty kluczowe w rozstawieniu czołowej czwórki. Warto zaznaczyć, że oba zespoły mają za sobą jeden triumf. Kiedy jednak ekipa Snaxa ogrywała Liquid Biceps, PACT musiał poradzić sobie z dużo bardziej wymagającym Izako Boars.

Atmosferę podgrzewa w dodatku ostatni dwumecz zespołów w ramach ESL Mistrzostw Polski. Na serwerze padł wówczas remis, a obie mapy okazały się niezwykle wyrównane. To jednak iHG w ogólnym rozrachunku radzi sobie lepiej na arenie międzynarodowej. Być może ze względu na awans do zamkniętych kwalifikacji IEM Beijing-Haidian sekcja Snaxa może pochwalić się niższym kursem w ofercie eWinner – 1.71. Stawiając na triumf Actiny PACT wzbogacić można się natomiast o mnożnik 2.02.

Liquid Biceps vs. AVEZ Esport

Zawiedzeni będą wszyscy ci, którzy po niesamowitych clutchach Jędrzeja “bogdana” Rokity liczyli na kolejny występ trenera. AVEZ Esport tym razem powoła do kadry Dawida „Pendzelka” Ryczko, by przetestować jego możliwości w oficjalnym spotkaniu. Cóż, przed młodym zawodnikiem zadanie z kategorii stresujących. Niełatwo wejść przecież w buty Pawła “byaliego” Bielińskiego.

Ośmiornicom sprzyja jednak terminarzowe szczęście. W okresie testowym muszą rywalizować bowiem z przeciwnikami bezsprzecznie najmniej wymagającymi w lidze. Najpierw Pompa Team, a teraz Liquid Biceps? Lepiej grafik ułożyć się nie mógł. Nic dziwnego więc, że eWinner uważa AVEZ za wyraźnego faworyta. Trudno znaleźć w ofercie większą różnicę kursów niż 1.05 do 7.80.

Istnieje jednak scenariusz, w którym ekipa Jarząbkowskiego wykorzystuje słabości Ośmiornic, a w dodatku wyciąga wnioski z poprzedniej porażki. To jednak majaki fanatyka esportoweko Sci-Fi, niż szkoła dokumentalizmu. Bezpieczniej niż na triumf Liquid Biceps pobawić się we wróżbitę przewidującego liczbę fragów pashy. Ustrzeli najwięcej fragów w drużynie? Tak – mnożnik 3.00. Nie – kurs 1.34. 

Dzisiejsze mecze w ramach drugiej kolejki Polskiej Ligi Esportowej:

  • 18:00 – Illuminar Gaming vs. Actina PACT
  • 21:00 – Liquid Biceps vs. AVEZ Esport

Za transmisję meczów odpowiada Polsat Games. Relację z rozgrywek znajdziecie zarówno w Internecie, jak i w telewizji.

Wraz ze startem mistrzowskiej dywizji Polskiej Ligi Esportowej eWinner uruchomił konkurs #PostawNaPLE. W zabawie do wygrania będzie wyjście na strzelnicę z gościem-niespodzianką, a także darmowe zakłady u bukmachera. Zasady są proste – zwycięża ten, który wygra najwięcej z kuponów stworzonych WYŁĄCZNIE wokół PLE. Szczegóły znajdziecie w TYM miejscu.

Fot. FantasyExpo

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze