oskarish powraca do Illuminar Gaming! Lider stworzy skład wokół młodych graczy

15.05.2021, 11:15:24

Oskar “oskarish” Stenborowski dołącza do Illuminar Gaming. Doświadczony lider podejmie próbę zbudowania składu wokół młodych i perspektywicznych graczy.

To nie pierwszy kontakt oskarisha z Illuminar Gaming. Stenborowski barwy Wielkiego Oka reprezentował od lipca 2019 do marca roku 2020. W szeregach iHG osiągnął zresztą jedne z największych sukcesów w karierze. Zdobył drugi w karierze tytuł ESL Mistrza Polski, wygrał międzynarodowe Games Clash Masters, zakwalifikował się na światowe finały WESG w Chinach czy też regularnie występował podczas DreamHacków Open.

Cieszę się, że dołączam do organizacji, z którą wiążę mnóstwo ciekawych i miłych wspomnień. Okres, który spędziłem wcześniej w Illuminar, zaliczam do dziś jako najlepszy w swojej karierze pod wieloma względami. Świetnie zgrana ekipa, dobre zaplecze w postaci zarządu, sporo wspólnych wyjazdów na turnieje i bootcampy oraz parę dobrych wyników. To tworzy w mojej głowie obraz, który napawa mnie spokojem i zaufaniem napisał oskarish w oficjalnym oświadczeniu.

Po odejściu z Illuminar Gaming oskarish nie próżnował. Transfer do x-kom AGO pozwolił mu obronić tytuł ESL Mistrza Polski, a także rywalizować ze światową czołówką w ESL Pro League. I z Jastrzębiami w końcu się jednak rozstał. Wówczas szczęścia próbował szukać w tureckiej organizacji MNA Esports, choć przygoda ta bez większych fajerwerków trwała równe trzy miesiące. Nie tak dawno Stenborowski wspierał natomiast Endpoint Team, z pozycji stand-ina wygrywają brytyjskie mistrzostwa ESL Premiership: Spring 2021.

Podczas jego drugiego podejścia do Illuminar Gaming oskarish właściwie pierwszy raz w karierze nie będzie miał u boku równie lub nawet bardziej doświadczonych zawodników. Wraz z Jędrzejem “bogdanem” Rokitą, a więc szkoleniowcem składu, spróbuje bowiem stworzyć zespół w oparciu o młodych i perspektywicznych esportówców. Wpisywać ma się to w filozofię organizacji, o której opowiadał nam niedawno Fryderyk “Veggie” Kozioł

Polska i Niemcy to za mało. oskarish mistrzem Wielkiej Brytanii

Chcemy postawić na graczy, którzy nie mieli wcześniej okazji wyjść na światło dzienne. Nie ma co ukrywać, zbudowanie takiego zespołu to spore wyzwanie pod kątem układania planu treningów, inwestowania wspólnego czasu w rozwój jak i bootcampy, w momencie gdy niektórzy z graczy będą łączyć to ze szkołą. Nie chcemy im tej opcji w żadnym wypadku blokować, więc będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby każda z osób czuła się komfortowo w drużynie i nie musiała się martwić o swoje zaplecze, w związku z realizowaniem swojego planu B, zwanego “szkołą” – tłumaczy Stenborowski.

Jak poinformowali włodarze organizacji, w najbliższym czasie oskarish i bogdan kadrę układać będą wraz z Łukaszem “MLWKY” Pachuckim,  Błażejem „zaNNNem” Bączkowskim, Martinem „maaryym” Nakoniecznym oraz Szymonem “sk1ttem” Rogozińskim.  Wierzę, że idea tworzenia teamu, posiadającego młodych i zmotywowanych zawodników to odpowiedni ruch. Na polskiej scenie potrzeba świeżości. Musimy postawić na graczy, których rozwinięcie będzie kosztować kilka miesięcy ciężkiej pracy, ale mając wspólnie jeden cel, śmiem twierdzić, że będziemy w stanie go osiągnąć – przyznaje prowadzący formacji.

***

Illuminar Gaming rozstało się z sekcją Counter-Strike: Global Offensive zbudowaną wokół uznanych na scenie zawodników kilka tygodni temu. Współpracę zakończono także z dotychczasowymi graczami League of Legends. Organizację reprezentują ponadto składy Rainbow Six: Siege, Valorant, a także FIFA, Teamfight Tactics i… gildia World of Warcraft.

Illuminar Gaming łączy siły z gildią World of Warcraft

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze