Polska i Niemcy to za mało. oskarish mistrzem Wielkiej Brytanii

03.05.2021, 14:24:08

Oskar “oskarish” Stenborowski do listy esportowych osiągnięć dopisał ciekawą pozycję. Wraz z Endpoint Teamem wygrał bowiem ESL Premiership, zdobywając tym samym tytuł mistrza Wielkiej Brytanii.

W pierwszej połowie kwietnia oskarish pożegnał się z tureckim klubem MNA Esports. – Organizacja zamknęła drzwi i znalazła się poza sceną. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę sytuację, w której obecnie żyjemy. Czasy pandemii są niezwykle trudne dla wszystkich, a zwłaszcza dla organizacji. Dziękuję klubowi za możliwość reprezentowania go przez cztery ostatnie miesiące pisał wówczas w oficjalnym oświadczeniu.

Choć nie może pochwalić się jeszcze nowym składem, Stenboroski w czasie przejściowym nie próżnuje. Podczas wiosennej odsłony ESL Premiership – brytyjskim odpowiedniku ESL Mistrzostw Polski – zawodnika znad Wisły o pomoc poprosił Endpoint Team. Były reprezentant Illuminar Gaming czy x-kom AGO nie dał się długo namawiać, dołączył do zespołu w roli rezerwowego, a następnie wspiął się na najwyższy stopień podium.

W fazie pucharowej Endpoint Team pokonał Team XENEX i dwukrotnie – również w wielkim finale – do parteru sprowadził Cheetz Esports. Wspierana przez Polaka drużyna zdobyła więc niespełna 9 tysięcy dolarów, awans na ESL National Champioships, a także siódmy puchar Premiership w historii organizacji.

Co ciekawe – oskarish ma na koncie medale przywiezione z mistrzostw trzech krajów. Trzy razy triumfował bowiem w ESL Mistrzostwach Polski: w barwach Lounge Gaming, Illuminar Gaming oraz x-kom AGO. Jako gracz ALTERNATE aTTaX zdobył z kolei wicemistrzostwo ESL Meisterschaft, a więc czempionatu niemieckiego. Po sukcesie osiągniętym w szeregach Endpoint Teamu spokojnie nazwać możemy go esportowym obieżyświatem.

oskarish: Nie jestem w AGO, żeby realizować plan zemsty na iHG. Chcę po prostu wygrywać

Gra z wami było przyjemnością. Dzięki za świetną zabawę! Wygląda na to, że jestem mistrzem Wielkiej Brytanii. Świetne uczucie! skomentował tuż po wygranym finale oskarish.

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze