oskarish kapitanem międzynarodowego składu MNA

07.01.2021, 15:26:42

Transferowe szaleństwo trwa w najlepsze, a my poznaliśmy los kolejnego gracza znad Wisły. Tym razem o znalezieniu pracodawcy poinformował były kapitan Illuminar Gaming i x-kom AGO – Oskar „oskarish” Stenborowski, który tym samym porzucił projekt Vallhala, w którym występował z Danielem „STOMPEM” Płomińskim i Michałem „mono” Gabszewiczem oraz dwójką zawodników z Nederlandów. Nowym domem doświadczonego prowadzącego będzie tureckie MNA Esports. 

30 listopada 2020 roku oskarish oraz jego dwójka byłych kolegów z Illuminar Gaming ogłosili inicjację międzynarodowego projektu. Wszystko to było triumfem miksowej Vallhali podczas ESEA Cash Cup – Europe: Autumn 2020. Formacja złożona z trzech Polaków i dwóch Holendrów zgarnęła wówczas 3 tysiące dolarów, a zawodnicy ogłosili chęć dłuższej współpracy. Dziś mamy już pewność, że widocznie nektar i ambrozja nie smakowały aż tak dobrze, bo po miesiącu Vallhalę zdecydowano się opuścić.

O ile na ten moment nie znamy przyszłości Daniela „STOMPA” Płomińskiego oraz Michała „mono” Gabszewicza, o tyle wiemy już na pewno, że najbliższe miesiące Oskar „oskarish” Stenborowski spędzi na dowodzeniu międzynarodowym składem zakontraktowanym przez MNA Esports. Turecka organizacja wcześniej dysponowała w pełni rodzimym składem, jednak przed 2021 rokiem zdecydowała się na gruntowną przebudowę i inwestycję w zespół, którego celem ma być dotarcie do pierwszej trzydziestki światowego rankingu.

W drużynie oprócz oskarisha zobaczymy między innymi Hectora „HECTOza” Jensena czy Haakona „⁠Radifaction⁠a” Tholo, których należy kojarzyć głównie ze skandynawskich średniaków pokroju AGF czy x6tence. Największą niespodzianką jest jednak chyba angaż Rasmusa „SandeNa” Sanden, który na przestrzeni 2020 roku rozegrał dwa oficjalne spotkania i to w roli stand-ina. Ale to nie koniec, bo w drużynie znalazł się też Raul „Blytz” Gligor, który podobnie jak wspomniany przed momentem Duńczyk rozegrał tylko 2 oficjale.

Sam oskarish pozostawał wolnym zawodnikiem od września 2020 roku, kiedy to po zakończeniu kampanii w ESL Pro League nie przedłużył kontraktu z x-kom AGO. Dla polskiego kapitana gra w międzynarodowym składzie będzie poniekąd powrotem na stare śmiecie, wszak kilka lat temu oglądaliśmy go między innymi w ALTERNATE aTTaX, PENTA Sports czy Team Lioncast.

Skład MNA prezentuje się w nastepujący sposób: 

  • Hector „⁠HECTOz⁠” Jensen
  • Raul „⁠Blytz⁠” Gligor
  • Haakon „⁠Radifaction⁠” Tholo
  • Rasmus „⁠SandeN⁠” Sanden
  • Oskar „⁠oskarish⁠” Stenborowski
  • Caner „⁠Tole⁠” Töle (trener)

Fot. x-kom AGO

Tagi:
mono oskarish stomp Valhalla
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze