oskar i spółka znów zaskakują. Sinners pokonało G2 w ESL Pro League

22.08.2021, 11:02:02

Czeska eskapada w ESL Pro League rozpoczęła się w wymarzonych okolicznościach. Sinners Esports, która w lidze dla najlepszych drużyn świata pojawiło się za sprawą udanej walki na zapleczu, zadebiutowało pięknym triumfem. Na deskach znaleźli się natomiast zawodnicy G2, którzy znów potwierdzają, że ich forma to jedna wielka zagadka.

Solidny beniaminek

Sinners jeszcze w ubiegłym sezonie o udziale w ESL Pro League jedynie marzyło. Pech chciał, że Czesi w swojej finałowej walce o slot pokonali Polaków. Wszyscy pamiętamy bowiem serię przeciwko x-kom AGO, która mogła wlać dodatkowy dzban nadziei do serc rodzimych kibiców.

oskar i spółka pokazali jednak wtedy, że to oni zasługują na promocję i wczoraj potwierdzili, że tamte wydarzenia nie były dziełem przypadku. Sinners pokonało bowiem G2 Esports, a seria wcale nie była tak wyrównana, jak możnaby pomyśleć. Co prawda przeciągnęła się do trzeciej mapy, jednak czesi w swoich triumfach byli niezwykle pewni.

Zwykło się mówić, że drużyna ta bazuje przede wszystkim na talencie byłego reprezentanta mousesports, a bez jego wariacji na serwerze trudno im o jakikolwiek triumf. A co, jeśli powiemy wam, że wczoraj oskar w pomeczowej tabeli znalazł się na przedostatniej pozycji? Sinners to już nie tylko oskar. Sinners to kolektyw, który stanowi zagrożenie dla wszystkich grupowych rywali.

Zwycięski mantuu, przegrany debiut Complexity

A skoro wspomnieliśmy już o grupowych rywalach – kim oni są i jak sobie poradzili? Wspomniane Sinners oraz G2 Esports będą musiały stawić czoła OG, Virtus.pro, Complexity i forZe. Dwie pierwsze formacje stoczyły wczoraj naprawdę nierówny bój. I całe szczęście stroną dominującą była w nim formacja Polaka.

Na straty debiut po kadrowych zmianach może natomiast spisać Complexity. W przypadku ich serii przeciwko forZe emocji było już nieco więcej, jednak tego nie nagradzają punktami w tabeli. Drużyna z duńską większością w składzie rozpoczyna z zerem na koncie, a przecież dziś przed nimi mecz z czeskimi gwiazdami wczorajszego popołudnia.

Harmonogram ESL Pro League na dziś:

  • 13:30 – G2 Esports vs OG
  • 16:45 – forZe vs Virtus.pro
  • 20:00 – Complexity vs Sinners

Wszystkie mecze ESL Pro League wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska w tym miejscu.

Fot. DreamHack / Stephanie Lindgren

Tagi:
EPL ESL Pro League oskar SINNERS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze