Organizatorzy Home Sweet Home nie chcą już dobijać przypomnieniem o siedzeniu w chacie. Przywitajcie cykl Snow Sweet Snow

13.12.2020, 18:20:44

Tęskniliście za internetowym cyklem Home Sweet Home? Domyślamy się, że tak, bo w końcu LOOT.BET, Nine To Five, Eden Arena Malta Vibes i European Development Championship oraz ESEA MDL to zbyt mało, by naoglądać się drużyn z niższego szczebla. Nie bójcie żaby. Niezależnie od pogody, 2021 rok rozpoczniemy od intensywnych opadów śniegu. Organizatorzy serii Home Sweet Home ogłosili właśnie nowy cykl – Snow Sweet Snow Cup. 

Relog Media w 2020 roku szastało pieniędzmi. Firma podczas wszystkich turniejów z serii Home Sweet Home Cup oraz Nine To Five rozdała pomiędzy kilkanaście zespołów nieco ponad sześćset tysięcy dolarów. Dla wielu ekip rozgrywki te okazały się prawdziwą maszynką do robienia forsy. Weźmy takie Complexity. Cztery podejścia, cztery triumfy, cztery razy zainkasowane trzydzieści tysięcy baksów. Tak trzeba żyć.

Podobny bilans zanotowało Gambit, które wygrywając cztery edycje Nine To Five oskubało Relog Media na 140 tysięcy dolarów. Turnieje te pozwoliły zresztą nie tylko na rozepchanie portfeli, ale też na zrobienie małych kroczków stronę górnej części rankingu hltv. W europejskich zmaganiach często brali udział również Polacy, a rozgrywki Nine to Five zdołała raz wygrać kadra Wisły All in! Games Kraków.

Czy Home Sweet Home Cup i Nine To Five miały jakiś szkopuł? Owszem. O ile turnieje były dość ciekawym polem bitwy dla drużyn aspirujących do czołówki, o tyle wiele ekip po kilku dniach zmagań zostawało dosłownie z niczym. Wszystko z uwagi na format, który zakładał rozdzielenie puli każdej edycji pomiędzy triumfatora i drugiego finalisty. Z tym jednak koniec, gdyż formuła na 2021 rok ulegnie znacznemu przeobrażeniu.

W pierwszym kwartale 2021 Relog Media zorganizuje trzy turnieje o wdzięcznej nazwie Snow Sweet Snow. Każdy edycja będzie trwać aż miesiąc i będzie podzielona na kilka etapów. Pula nagród pojedynczego turnieju opiewa na okrągłe sto tysięcy dolarów, które będzie rozdysponowane również we wcześniejszych fazach, poprzedzających play-offy.

Ważną informacją dla polskich kibiców powinien być fakt, że nasz kraj został potraktowany jako osobny region, więc w każdej edycji osiem rodzimych piątek powalczy w kwalifikacjach do awansu do drugiego etapu zmagań. Będzie to przede wszystkim szansa dla niżej notowanych składów, gdyż topowe składy znad Wisły mogą najpewniej liczyć na bezpośrednie zaproszenia do kolejnych faz turnieju.

Relog Media zapowiedziało również, że zamierza organizować podobne turnieje na przestrzeni całego 2021 roku. Włodarze firmy nie wykluczają również przeprowadzenia tego typu zmagań w Ameryce Północnej lub innych regionach.

Fot. Pixabay

Tagi:
Home Sweet Home Nine to Five Pieniondze do wygrania Relog Media Snow Sweet Snow
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze