Optyk opuszcza SKILLSTARS.pro. BLAZEC0D wchodzi do gry

Optyk opuszcza SKILLSTARS.pro. BLAZEC0D wchodzi do gry

27.10.2021, 13:05:30

Najlepsza formacja Rainbow Six: Siege w Polsce wprowadza zmiany kadrowe. Z SKILLSTARS.pro oficjalnie pożegnał się Mark „Optyk” Kaudyk, z którym drużyna świętowała mistrzostwo kraju. W jego buty już na stałe wejdzie Alex „BLAZEC0D” Kawa.

Jeden z najbardziej doświadczonych graczy Rainbow Six: Siege w Polsce opuścił dotychczasowy dom. Ziściły się więc plany zespołu, który zmiany planował już od kilku miesięcy. Z uwagi na przepisy transferowe wprowadzone przez Ubisoft Alex “BLAZEC0D” Kawa nie mógł jednak uczestniczyć w codziennej rywalizacji zespołu. Do tej pory pełnił więc rolę rezerwowego.

Treningów było mniej, a dodatkowym problemem był fakt, że na dwa tygodnie przed finałami dowiedzieliśmy się, że nie możemy zmienić zawodnika, którego chcieliśmy wdrożyć do składu od dwóch miesięcy. Zamierzaliśmy dopisać do składu BLAZEC0DA odchodzącego z Forsaken, a ekipę miał opuścić Optyk, który po prostu chciał odejść. Wtedy okazało się, że globalne okienko transferowe jest zamknięte i nie możemy przed LAN-em zrobić żadnych roszad tłumaczył Bartosz “AueR” Hajma w rozmowie z naszą redakcją tuż po triumfie w Polish Masters.

Wszystko zależy od tego, jaką decyzję podejmie Optyk. Na pewno zgłoszony do rozgrywek będzie również BLAZEC0D, bo przez pół roku skład będzie zlockowany, ale możliwe, że zwycięski roster ma przed sobą jeszcze paru przeciwników do rozmazania – kontynuował, zastanawiając się nad przyszłością składu.

Po transferze zespołu do SKILLSATRS.pro i nieudanej kampanii w European Challenger League Kaudyk zdecydował się opuścić zespół. Tym samym w głównym składzie powstała luka, którą naturalnie wypełnił przygotowywany na to od miesięcy BLAZEC0D. Ten ma już za sobą zresztą debiut w ramach Polish Esport Cup. 

Homeless znalazło dom. AueR i spółka zagrają pod banderą SKILLSTARS.pro

Skład SKILLSTARS.pro prezentuje się w następujący sposób: 

  • Bartek „AueR” Hajma
  • Sebastian „Foster” Lewandrowski
  • Mateusz „Ryba” Środoń
  • Oskar „Szagi” Stabiński
  • Alex „BLAZEC0D” Kawa

Nie jest znana przyszłość Optyka, choć wiele wskazuje na to, że zawodnik chce zakończyć esportową karierę. Na przestrzeni lat Kaudyk zapisał się na kartach sceny Rainbow Six: Siegie jako jeden z najlepszych zawodników kraju. Mistrzostwo Polish Masters 2021, Polish Cup Winter 2021, Polish Esport Cup Autumn 2020, a także srebrne medale zdobywane podczas dwóch pierwszych sezonów Masters League i ESL Mistrzostw Polski 2017 to tylko garść osiągnięć z jego CV.

Fot. SKILLSTARS.pro

Tagi:
BLAZEK0D Optyk skillstars.pro
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze