Ofensywa Polaków trwa w najlepsze. Czekamy na czwartą z pięciu drużyn w play-offach!

11.12.2020, 13:11:23

Trzy z pięciu polskich drużyn awansowało już do fazy pucharowej Nine to Five. Szansę, by wzbogacić biało-czerwoną ekipę w play-offach ma jeszcze jedna formacja. Czy Actina PACT dołączy do krajowych sekcji?

Wśród szesnastu formacji na linii startu Nine to Five zobaczyliśmy aż pięć składów znad Wisły. Udział w rozgrywkach wzięła ścisła czołówka kraju, dominująca ostatnie sezony ESL Mistrzostw Polski i Polskiej Ligi Esportowej. Mowa o Illuminar Gaming, Wiśle All in! Games Kraków, AVEZ Esport, Actinie PACT i Izako Boars.

W fazie grupowej bezsprzecznie najlepiej poradzili sobie reprezentanci iHG oraz Białej Gwiazdy. Mistrzowie oraz wicemistrzowie kraju rozprawili się ze wszystkimi rywalami, jako jedyne sekcje w stawce zachowując czyste konto. Podopieczni Adriana „imd” Piepera stawili czoło Teamowi Heretics, x6tence i AVEZ Esport. Wisła górowała z kolei nad Izako Boars, Lilmix i K23.

Ekspresowo do biało-czerwonego duetu dołączyli zawodnicy AVEZ Esport. Ośmiornice uznały wyższość jedynie iHG, po drodze pokonując Copenhagen Flames, ESPADĘ oraz Dignitas. Sztuka ta nie udała się jednak Izako Boars, które nie zdołało wygrać nawet jednego meczu. Dwa razy punkty sprzed nosa zgarnęli im zresztą Polacy – nie tylko Wisła, ale również Actina PACT. Dzieło zniszczenia zwieńczyli natomiast zawodnicy Apeks.

W play-offach wciąż możemy zobaczyć jednak czwartą ekipę z Polski. Acitna PACT zachowuje bowiem realne szanse na awans. Pojedynki z ESPADĄ czy Lilmix nie poszły może po ich myśli, ale wygrane z Izako Boars oraz ALTARNATE aTTaX przedłużyły ich przygodę z turniejem. Teraz przed zwycięzcami Polskiej Ligi Esportowej ostatnie z grupowych wyzwań. Jeśli formacja Dawida „lunAtica” Cieślaka zachowa zimną krew w potyczce z Copenhagen Flames – otrzyma promocję do kolejnego etapu. Porażka zwiąże się jednak z końcem rywalizacji.

15:00 – Actina PACT vs. Copenhagen Flames – BO3 – TRANSMISJA

Obecność czterech drużyn znad Wisły w play-offach Nine to Five znacznie zwiększyłaby szansę na kolejne trofeum dla Polski. Biało-czerwoni rywalizowaliby o tytuł z K23, ex-ETHEREAL, x6tence, a także Espadą lub Dignitas.

Nine to Five jest cyklem co najmniej Polakom przychylnym. Wystarczy wspomnieć, że Wisła All in! Games Kraków zapisała na swoim koncie mistrzostwo oraz wicemistrzostwo rozgrywek, wprowadzając na smutną scenę nieco kolorytu.

Faza pucharowa zmagań Nine to Five potrwa do 16 grudnia. W puli nagród tradycyjnie umieszczono 50 tysięcy dolarów oraz garść punktów w światowym rankingu.

Fot. Actina PACT
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze