Obrona tytułu lub podwójna korona. Dziś finał PLE

06.12.2020, 14:18:17

Już tylko godziny dzielą nas od rozstrzygnięcia Polskiej Ligi Esportowej. Naprzeciw siebie staną obrońcy tytułu, Actina PACT oraz Illuminar Gaming, które zrobi wszystko, by zdobyć podwójną na polskiej scenie koronę.

Wczorajsze półfinały pokazały, że obie formacje są w całkiem niezłej formie. Illuminar Gaming bez żadnego problemu pokonało Izako Boars, wygrywając 16:11 na Vertigo i 16:5 na Overpassie. Z kolei Actina PACT nie dała szans HONORIS, triumfując 16:11 na Vertigo i 16:7 na Duście2. Takie rezultaty mogą dać pewności siebie dzisiejszych przeciwnikom, którzy mają dużo do zyskania.

Ekipa Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego walczy o zdobycie podwójnej korony w najważniejszych polskich rozgrywkach. Zaledwie dwa tygodnie temu zdobyła przecież ESL Mistrzostw Polski. I to za nią stoją liczby i fakty – nie dość, że wygrała turniej od ESL, to w Polskiej Lidze Esportowej nie przegrała żadnego spotkania. W fazie grupowej zanotowała bilans 7:0, tracąc zaledwie dwie mapy. I stoi przed dużą szansą na przedłużenie tej niesamowitej passy i zdobycie tytułu.

Bronić go jednak będzie PACT, który w poprzednim sezonie PLE okazał się najlepszy. Wówczas w wielkim finale pokonał Izako Boars. Trzeba jednak pamiętać, że od tego meczu minął rok, a dodatkowo w tamtej edycji ligi nie było tak dobrej stawki, jak teraz. Pod Rzeszowem pojawiły się jeszcze następujące zespoły: CLEANTmix, Wisła All in! Games Kraków, AVEZ oraz Giants Gaming.  iHG tam nie było.

A w bezpośredniej rywalizacji z dzisiejszym oponentem, bilans też nie jest po stronie PACTU. W ESL Mistrzostwach Polski drużyny wygrały po jednej mapie, ale w PLE Illuminar Gaming zwyciężyło 2:0 – 16:14 na Overpassie i 16:11 na Duście2. Nic więc dziwnego, że i kursy EWINNERA stoją właśnie za podopiecznymi Adriana „imd” Piepera. Na ich zwycięstwo kurs wynosi 1.55, a na oponentów 2.30.

Czy PACT jako jedyna organizacja w historii PLE obroni tytuł? Czy Illuminar Gaming zdobędzie podwójną koronę polskiej sceny? O tym przekonamy się już wieczorem. Wielki finał odbędzie się o godzinie 20:00.

Fot. Games Clash Masters / Kamil Nowakowski

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze