
Sensacja w drodze na Polish Esport Cup. NOX w drabince przegranych
Osiem zespołów Rainbow Six: Siege wciąż walczy w zamkniętych kwalifikacjach do Polish Esport Cup. Dla części z nich poniedziałek będzie jednak dniem sądu ostatecznego.
Zamknięty etap kwalifikacyjny jest ostatnim odcinkiem przed właściwą częścią turnieju z cyklu Polish Esport Cup. O cztery bilety do głównego etapu rozgrywek walczą reprezentanci XPG Invicta, HiFi Superstar, Forsaken, Koziołków Hp, PGE Turowa Zgorzelec, Teamu ESCA Gaming, xXx Esports i NOX Esports.
Pierwsza runda wyłoniła już półfinalistów eliminacji, połowę zespołów spychając do drabinki przegranych. I choć większość wyników prawdopodobnie można było przewidzieć, mało kto spodziewał się tego, że tak szybko w dolnym drzewku zobaczymy Sowy.
Mimo ogromnej pewności siebie i niemałego bagażu zwycięstw na plecach, NOX Esports o potencjalny awans do Polish Esport Cup walczyć będzie już bez marginesu błędu. W pojedynku ćwierćfinałowym bez kompleksów do meczu z aktualnymi mistrzami kraju podeszli reprezentanci xXx Esports. I cóż – ograli faworytów 2:1.
– Dobra gra z waszej strony i totalny trolling z naszej. Kiedyś w końcu trzeba przegrać jakiś mecz – napisał po wszystkim kapitan NOX, Bartek “AueR” Hajma. I faktycznie, liderzy Polish Masters od dawna w grze z biało-czerwonymi sekcjami nie oddawali konfrontacji BO3.
Ostatnią tego typu porażkę zanotowali w ćwierćfinale Polish Masters 2020 z devils.one. A było to 8 września 2020 roku. Później zdarzyło im się przegrać co prawda potyczkę – czy to jako Homeless w ramach Community Cup – czy też kwalifikacjach do Polish Cup Winter. Były to jednak spotkania BO1. Zarówno Polish Masters, jak i Zimowy Puchar ostatecznie zresztą i tak padły ich łupem.
Obecność w drabince przegranych nie jest więc dla NOX Esports wyrokiem śmierci. Sowy wciąż szanse na awans zachowują, a już dziś spróbują je zwiększyć triumfem nad PGE Turowem Zgorzelec, który uznał wcześniej wyższość Teamu ESCA Gaming. XPG Invicta pokonała z kolei Forsaken, a HiFi Superstar odprawiło z kwitkiem Koziołki Hp.
Wyniki meczów pierwszej kolejki:
- XPG Invicta 2:1 Forsaken
- Koziołki Hp 1:2 HiFi Superstar
- PGE Turów Zgorzelec 0:2 Team ESCA Gaming
- xXx Esport 2:1 NOX Esports
Przypomnijmy, że na szczycie drugiego sezonu Polish Esport Cup stanęli gracze legitymujący się wówczas nazwą Padre Crew. Mowa właśnie o składzie, który trafił ostatecznie do NOX Esports. Czy spadek do drabinki przegranych w tak wczesnym etapie eliminacji nie przeszkodzi Sowom w obronie mistrzowskiego tytułu?
Harmonogram meczów drugiej kolejki:
Poniedziałek:
- 17:00 – PGE Turów Zgorzelec vs. NOX Esports – drabinka przegranych
- 19:00 – Forsaken vs. Koziołki Hp – drabinka przegranych
Wtorek:
- 17:00 – XPG Invicta vs. HiFi Superstar – półfinał drabinki wygranych
- 19:00 – Team ESCA Gaming vs. xXx Esport – półfinał drabinki wygranych
Zamknięte eliminacje kontynuowane będą już dziś od godziny 17:00. Transmisję z rozgrywek znajdziecie na Twitchu.
Fot. Izako Boars