Nowy sezon ESEA Premier, nowe nadzieje na ESL Pro League

05.05.2021, 11:16:02

Dopiero zakończył się jeden sezon ESEA Premier, a tu już wystartował kolejny. Wczoraj zmagania rozpoczęło kilka zagranicznych formacji, natomiast dziś na serwer wyjdą chociażby reprezentanci Anonymo Esports. Czas rozgrzać się przed wyczekiwanym Flashpointem.

Z kim Anonymo zmierzy się w inauguracyjnej serii? Przeciwnikami polskiego zespołu będą reprezentanci Sinners. Czesi nie należą do najwygodniejszych przeciwników, a podopieczni Adriana “imd” Piepera nie mają z nimi najprzyjemniejszych doświadczeń. Trzy pojedynki, trzy porażki, jedna z nich raptem cztery dni temu. Nie oznacza to jednak, że rodzima drużyna znajduje się dziś na straconej pozycji.

Nie mamy wątpliwości, iż w Anonymo Esports wszystko kręci się dziś wokół Flashpoint 3. To wielkie wydarzenie rozpocznie się już za pięć dni, jednak ESEA Premier to również istotny punkt w CS-owym kalendarium. To tak naprawdę jedyna droga, aby dostać się do elity i rywalizować z nią regularnie. Dlatego instynkt nam podpowiada, że tu nie będzie powielania błędów przeszłości i chowania taktyk na Flashpointa.

Z kim jeszcze Anonymo Esports zmierzy się w swojej grupie ESEA Premier? To bardzo biało-czerwone towarzystwo, wszak organizatorzy dobrali im chociażby x-kom AGO czy beniaminka tego sezonu – Izako Boars. Obecność takich ekip jak Endpoint, Sprout czy wspomniane już Sinners wprowadza jednak mnóstwo obaw. Niemniej liczymy na komplet polskich zespołów w czołowej czwórce, która zdobędzie bilet do fazy pucharowej.

I nie zapominajmy o Wiślakach, których znajdziemy w drugiej grupie. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego w walce o ESL Pro League muszą powalczyć między innymi z BIG, które dopiero co zawitało na zaplecze, jednak zapewne chce błyskawicznie wrócić tam, skąd przybyło – do EPL-a.

19:00 – Anonymo Esports vs Sinners (transmisja)

Fot. Izako Boars / Good Game League/Maciej Kołek / Wisła All in! Games Kraków/Łukasz Twardowski

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze